Przeskocz do głównej zawartości
Identyfikator
TP018
Typ
Data
Tytuł
Tupot Poetycki 18
Kolekcja
Etykiety

Tupot Poetycki 18

Tupot Poetycki 18

Opis

Slam + instalacja słowno - muzyczna

Plany na piątkowy wieczór? SLAM Poetycki na początek. Druga zaś część wieczoru, czyli instalacja słowno - muzyczna, to będzie duet - zatem prawie najbardziej intymny splot jaki można zaoferować. Plus promocja albumu Odwilż" Seyda Neen. To wszystko podczas osiemnastej odsłony cyklu, która odbędzie się w MÓZGu. Czujcie się zaproszeni.

Duet Szmidt/Kujawa będzie miał na celu operowanie obrazami i skojarzeniami tak, aby utworzyć przedsionek do solowego materiału Artura, z którym zapoznacie się w drugiej muzycznej części.

Do tej pory znany z projektu Good Night Chicken.

Seyda Neen? W jakimś sensie alter ego Artura.

Artur: Seyda Neen. to nazwa miasta z gry komputerowej, która tworzyła mi dzieciństwo. Początkowo uznałem, że to skrajnie infantylne nazwanie projektu, ale potem tkwiąc w wielomiesięcznej nostalgii, która miała u mnie swoje apogeum w czasie nagrywania utworów, poczułem, że to dobra odskocznia od dzisiejszego świata, od zgiełku. A także od wysypu jednosłownych polskich nazw kapel ostatnimi czasy.

W nazwie tej widzę to niepożegnane, odległe, skrajnie ciepłe i miłe dzieciństwo albo niekoniecznie właśnie dziecinstwo, a punkt/czas/miejsce, do którego dążę pogrążając się w zadumie. (własnej przestrzeni, która nigdy mnie nie zawiodła).

Tak też starałem się zrobić z muzyką, by tkwiła w niedopowiedzeniu, tęsknocie, żeby brzmiała jak nagrywana na granicy snu i jawy,

żeby brzmiała jak tęsknota, samotność, którą nosi się w sobie...

I tytuł "Odwilż" o pragnieniu do otwierania się na innych, chęci stopienia bariery wobec drugiego człowieka."

Przypis bibliograficzny
Szmidt, Zuzanna i Kujawa, Artur, “Tupot Poetycki 18,” MÓZG archiwum, Dostęp 29 czerwca 2022, http://archiwum.mozg.art.pl/items/show/150.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji