Przeskocz do głównej zawartości
Identyfikator
LMI008
Typ
Data
Tytuł
Lemoine/Hein/Curran Trio
Współtwórca
Kolekcja

Lemoine/Hein/Curran Trio

Lemoine/Hein/Curran Trio
Nikola Hein i Brianne Curran  (fot. Pawłowski, Krzysztof )

Opis

Trio spotkało się w Berlinie w 2014 roku. Philippe Lemoine (Francja) gra na saksofonie tenorowym, Nicola Hein (Niemcy) na gitarach, a Brianne Curran (Australia) na skrzypcach. Obecnie trio jest w trakcie debiutanckiej trasy koncertowej po Niemczech i Polsce. Różnorodne pochodzenie członków zespołu sprawia, że ich muzyka jest świeża, a odmienne podejście do muzyki każdego z członków w rezultacie daje wyjątkowo subtelną i szczerą muzykę.

Philippe Lemoine obecnie pracuje jako kompozytor i lider kwartetu ‘Le Talent de la Colère’. W latach 2002-2005 występował ze znaną na całym świecie Orchestre National de Jazz pod batutą Claude’a Barthelemy. Jest istotną postacią na undegroundowej scenie artystycznej Europy. Lemoine często podróżuje, aby spotkać artystów improwizujących z całego świata, m.in. Berlina, Chicago czy Montrealu.

Nicola Leonard Hein jest gitarzystą, kompozytorem i artystą dźwiękowym. Jako gitarzysta poszukuje głównie nowych dźwięków jakie może wydawać jego instrument. Gra zarówno na elektrycznej, jak i akustycznej gitarze, z lub bez preparacji. Stara się odkrywać nowe techniki gry w kontekście wolnej improwizacji i jazzu. Zajmuje się także instalacjami dźwiękowymi, które muszą być wykonywane przez publiczność i w ten sposób widownia staje się częścią występu.

Brianne Curran jest skrzypaczka, improwizatorką oraz kompozytorką. Edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 3 lat. W latach 2004-2008 mieszkała w Australijskiej dziczy, często samotnie, i badała nowe sposoby ekspresji i starała się zrozumieć jaką rolę pełni artysta. Obecnie mieszka w Berlinie.
Przypis bibliograficzny
Lemoine, Philippe, Curran, Brianne i Hein, Nicola, Leonard, “Lemoine/Hein/Curran Trio,” MÓZG archiwum, Dostęp 2 grudnia 2021, http://archiwum.mozg.art.pl/items/show/210.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji