Przeskocz do głównej zawartości
Identyfikator
PAW077
Typ
Data
Tytuł
Enchanted Hunters
Współtwórca
Etykiety

Enchanted Hunters

Enchanted Hunters

Opis

Enchanted Hunters – trójmiejsko-warszawski kwartet, w którego skład obecnie wchodzą: Małgorzata Penkalla (śpiew, gitara, skrzypce, syntezatory), Magdalena Gajdzica (śpiew, flet, instrumenty klawiszowe), Michał Biela (bas, gitara) i Tomasz Popowski (perkusja, roland spd-sx).

Wydana w 2012 roku płyta Peoria, zainspirowana alt-folkiem, przyniosła zespołowi uznanie krytyki i zapewniła występy na festiwalach w Polsce i na świecie.

W 2014 roku Gajdzica i Penkalla przygotowały ścieżkę dźwiękową do filmu Małe Stłuczki, za którą odebrały Grand Prix na prestiżowym Festiwalu Muzyki Filmowej im. Krzysztofa Komedy. Część utworów wykorzystanych w filmie ukazała się na EP Little Crushes.

W międzyczasie dziewczyny zdążyły zagrać koncerty z Laetitią Sadier ze Stereolab, Etamskim (aka 1988) i wspomóc w studiu Michała Bielę podczas pracy nad solową płytą. W tej chwili zespół pracuje nad nowymi nagraniami, utrzymanymi w klimacie senno-post-apokaliptycznego R’n’B.
Przypis bibliograficzny
Penkalla, Małgorzata i inni., “Enchanted Hunters,” MÓZG archiwum, Dostęp 22 maja 2022, http://archiwum.mozg.art.pl/items/show/219.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji