Przeskocz do głównej zawartości
Identyfikator
PAW073
Typ
Data
Tytuł
Good Night Chicken
Współtwórca
Etykiety

Good Night Chicken

Good Night Chicken

Opis

Garażowany duet, przekręcony przebieg, fani szybkiego grania i wolnego życia. Ich muzyka to efekt uboczny trwającej od ponad dekady przyjaźni, spowitej swym początkiem w mętnych czasach nastoletnich o zapachu chrupek serowych i gier komputerowych nie wartych nadmienienia. Gitara i perkusja, smutne teksty, brak powagi, fala dźwięków intensywnych. Ich motto to "garaż rock jest pomyłką".
Wyobraźmy sobie taką oto sytuację: Jesteś drogi słuchaczu lub słuchaczko zabieganym studentem. Mieszkasz w pewnym dużym mieście w lokum wynajmowanym wspólnie z innymi równie zabieganymi studentami. W czasie sesji naturalną koleją rzeczy jest to, że utrzymywanie porządku w mieszkaniu schodzi niejako na drugi plan. Kurz na podłodze i zacieki w wannie są jeszcze w miarę akceptowalne. Prawdziwy koszmar zaczyna się dopiero w kuchni, a konkretniej w zlewie. Mianowicie piętrzą się w nim stosy nieumytych talerzy, pokrytych gnijącymi resztkami jedzenia. Są one połowicznie zanurzone w cieczy, która być może nadal jest wodą ale już zupełnie jej nie przypomina - jest mętna i brązowo szara. Stoi w zlewie już od dłuższego czasu, gdyż odpływ systematycznie był zapychany fragmentami mięsa, makaronu i warzyw.
Jesteś postawiony w dosyć nieciekawej sytuacji - w mieszkaniu nie ma już czystych naczyń. Masz przed sobą wybór - umrzeć z głodu albo sięgnąć w głąb zlewu.
Patrzysz na klejące się kolumny talerzy.
Na szare skrawki materii przylepione do szklanek.
Na taflę wody w której zaczynasz dostrzegać rojące się w niej mikroby.
Pewnym ruchem wkładasz rękę w zimną toń.
Tym właśnie jest Good Night Chicken.
Przypis bibliograficzny
Gołda, Tomasz i Kujawa, Artur, “Good Night Chicken,” MÓZG archiwum, Dostęp 4 sierpnia 2020, http://archiwum.mozg.art.pl/items/show/223.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji