Przeskocz do głównej zawartości
Identyfikator
PAW067
Typ
Data
Tytuł
Rafał Gorzycki Trio
Współtwórca
Etykiety

Rafał Gorzycki Trio

Rafał Gorzycki Trio

Opis

Najnowszy projekt Rafała Gorzyckiego to trio powołane do życia wiosną 2014 roku.
Gorzycki zaprosił do współpracy młodego i wybitnego gitarzystę – Marka Malinowskiego - absolwenta Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz Wojtka Woźniaka – basistę znanego choćby z rockowego Variete. To zupełnie nowa odsłona zainteresowań Rafała Gorzyckiego i jego kompanów w brzmieniu, formie i treści....

RAFAŁ GORZYCKI - perkusista, lider i kompozytor....
Stypendysta Ministra Kultury i DN na 2015 rok.
Jest zaliczany obecnie do najważniejszych, najbardziej twórczych muzyków jazzowych, kompozytorów i perkusistów w Polsce oraz Europie. Współtworzone przez Gorzyckiego zespoły Sing Sing Penelope, Ecstasy Project i Dziki Jazz A-kineton zostały okrzyknięte muzycznymi odkryciami ostatniej dekady, które przyczyniły się do zmiany pokoleniowej w polskim jazzie. Rafał Gorzycki konsekwentnie promuje kraj, występując na scenach i festiwalach całej Europy, Azji i USA, wydając swoje autorskie albumy wyróżniane przez media w Europie i USA.

MAREK MALINOWSKI - gitarzysta, kompozytor i pedagog.
Absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy im. Feliksa Nowowiejskiego na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa (specjalność – gitara jazzowa, klasa Piotra Olszewskiego). W 2013 r. powołał do życia własny kwartet, w skład którego wchodzą utalentowani młodzi muzycy: Michał Michota (trąbka), Paweł Urowski (kontrabas) i Albert Karch (perkusja). Zespół wykonuje głównie autorskie kompozycje gitarzysty. Grupa promuje obecnie debiutancki album, który został wydany w renomowanej wytwórni Requiem Rec. Marek swoje brzmienie kształtuje poprzez stosowanie oszczędnych środków. Łączy nastrojową melodykę, przestrzeń, z odważnym podejściem do partii improwizowanych. Jest lirykiem, nie boi się też eksperymentować w poszukiwaniu nowych brzmień.

WOJCIECH WOŹNIAK - artysta fotografik, muzyk, kształcił się w klasie kontrabasu w PSM w Bydgoszczy ,kompozytor i współzałożyciel zespołu Variété ,w którym tworzy w latach 1983-2006r.
Jest autorem muzyki do pięciu płyt - "Bydgoszcz" (1986), "Variété" (1993), "Koncert Teatr STU" (1995), "Wieczór przy balustradzie" (1996), "Nowy materiał" 2004 .
Wielokrotny laureat FMR w Jarocinie. W roku 1989 otrzymuje wyróżnienie na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Aktorskiej
W 2006r. założyciel freejazzowego zespołu The Cyclist, z którym wydaje bardzo dobrze przyjętą płytę "Gymnastics" (2008) oraz „Etiudy miejskie” (2013) z udziałem Daniela Mackiewicza z Sing Sing Penelope i Jacka Buhla. W roku 2008 Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczpospolitej Polskiej przyznał honorową odznakę „Zasłużony dla kultury polskiej”.
Przypis bibliograficzny
Gorzycki, Rafał, Malinowski, Marek i Woźniak, Wojciech, “Rafał Gorzycki Trio,” MÓZG archiwum, Dostęp 26 stycznia 2022, http://archiwum.mozg.art.pl/items/show/230.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji