Przeskocz do głównej zawartości
Identyfikator
PAW056
Typ
Data
Tytuł
Besides
Temat
Współtwórca
Etykiety

Besides

Besides

Opis

Trasa koncertowa 2015, która rozpoczyna się razem z początkiem roku, jest przełomową w historii zespołu. Po wygranej w Must Be The Music, zespół zapytał fanów o to, w jakich miastach chcieliby zobaczyć ich koncert. Ogromny odzew świadczył o wysokim zainteresowaniu, trasa stała się więc „koncertem życzeń” dla wszystkich, którzy chcieli usłyszeć tę muzykę na żywo.
Nagroda z programu pozwoliła na inwestycję w lepszą jakość brzmienia, co sprawi, że koncerty będą jeszcze bardziej niezapomnianym przeżyciem wizualno-dźwiękowym. Po raz kolejny będzie można usłyszeć materiał z płyty „We Were So Wrong”, która przez cały czas utrzymuje się na szczytach list bestsellerów sieci Empik i Matras w kategorii muzyki alternatywnej. Nie obędzie się jednak bez niespodzianek. Jeśli chcesz zobaczyć, jak rozwija się jeden z najbardziej znanych zespołów polskiej sceny post-rockowej, zrozumieć, dlaczego Piotr Rogucki widzi w nich międzynarodowy potencjał lub po prostu spędzić wieczór w nieprzeciętny sposób, zapraszamy na koncert w Bydgoszczy!

Besides
Zespół Besides to jeden z najbardziej rozpoznawalnych zespołów na polskiej scenie post-rockowej. Jego niesamowite, często połączone z wizualizacjami koncerty potrafią wzbudzić w słuchaczach intensywne doznania emocjonalne. Powstał w 2011 roku, swój materiał rozpoczął promować na jesień 2012 roku.
Besides jest zwycięzcą 8 edycji programu Must be The Music. W programie wzbudził wielkie zainteresowanie jak i jurorów tak i telewidzów. Adam Sztaba o zespole mówił w ten sposób: ”Muzyka instrumentalna w tym programie to niezwykła rzadkość, a na takim poziomie to już ewenement. Zespół Besides - jeden z najlepszych zespołów w historii tego programu.” Piotr Rogucki: „Besides ma potencjał zespołu międzynarodowego. Ta muzyka nie ma granic, bo nie ma w niej nieudolnej angielszczyzny. Muzyka Besides zawiera bezgraniczną emocję, która będzie zrozumiana również za granicami naszego kraju”
20 września 2013 roku miała miejsce premiera debiutanckiego albumu zespołu „We Were So Wrong” , jak na tą chwile ciepło przyjętego przez krytykę i fanów. Na krążku można usłyszeć 10 instrumentalnych, miejscami spokojnych, a miejscami ostrych, ciężkich post rockowych kompozycji. We Were So Wrong” - jak mówi sam zespół – to album, na którym kawałki układają się w jedną wielką podróż nostalgiczno – emocjonalną, pozwalają uwolnić wyobraźnie i odpłynąć „gdzieś poza codzienność”. W 2013 i 2014 roku zespół promował album koncertami w Polsce, ma za sobą kilka tras koncertowych w tym z Tides From Nebula.

www.besides.art.pl
http://besides.bandcamp.com/
Przypis bibliograficzny
“Besides,” MÓZG archiwum, Dostęp 2 lipca 2020, http://archiwum.mozg.art.pl/items/show/241.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji