Przeskocz do głównej zawartości
Identyfikator
R15ZD405
Typ
Data
Tytuł
Bromberg Calling No. 12
Kolekcja
Etykiety

Bromberg Calling No. 12

Bromberg Calling No. 12

Opis

with FJAAK (50Weapons/Berlin)/YERIHO/RUUR/QBA JANICKI/ERDMANN/MAREK NALIKOWSKI/MATEUSZ NÓŻ/SOUNDSCAPE MIRROR

Z doświadczenia wiemy, że swięta katolickie oraz imprezy techno, zgrywają się wyśmienicie. W szczególności dotyczy to wielkiej nocy, która co roku bije rekordy frekwencyjne oraz czasowe w swoim trwaniu. W związku z powyższym zapraszamy wszystkich fanów elektroniki, Mózgu, fanów samych siebie i swoich przyjaciół, wrogów internetowych, którzy nie zdobędą się na wyrażenie swojej wrogości tette a tette, introwertyków, o których wszyscy mają błędne mniemanie, ekstrawertyków, którym wydaje się, że wszystko jest ok kiedy tak na prawdę nie jest i wszystkich innych na nasze cokwartalne elektroniczne święto.

A skoro noc ma być wielka to wielkie też muszą być postaci (przynajmniej w metaforycznym tego słowa znaczeniu). Po raz drugi bowiem (choć po raz pierwszy z sukcesem) zapraszamy na BROMBERG CALLING zagraniczny import. Będzie to berlińskie trio FJAAK wydające m.in. dla 50Weapons. Trzech chłopaków, którzy znają się od dziecka, którzy przeszli przez gitary, bębny, brudne piwnice wypełnione po brzegi muzyką wszelakich gatunków doszli do punktu, kiedy to w 2009 założyli zespół FJAAK, którego to właśnie będziemy mogli słuchać podczas 12 edycji BC.
U ich boku wystąpią postaci związane tematycznie z Berlinem oraz flagowymi, jakościowymi imprezami warszawskiej sceny czyli Brutaż i Underwater. Wśród nich znajdą się Yeriho, który wystąpi ze swoim live actem, oraz grający w 100% z winyla Marek Nalikowski. Na scenie z gwiazdą zagraniczną nie może oczywiście zabraknąć gwiazdy lokalnej stąd też na scenie pojawi się znany i lubiany Erdmann.

Ale to scena czarna. Na scenie białej przygotowaliśmy z kolei z goła inne zestawienie. Wieczór otworzy bowiem duet RUUR z Lublina, który uwodzi ambientowo-eksperymentalnymi przestrzeniami i przodującą przetworzoną elektronicznię trąbką. Następnie zróżnicowaną selekcję gatunkową przeprowadzi Mateusz Nóż, którego nikomu z bydgoskiej publiki przestawiać nie trzeba. Ostatnią postacią na tej scenie będzie Qba Janicki, który tym razem przygotuje coś zupełnie innego niż nudne minimal techno, które zazwyczaj gra.

O wyjątkową oprawę wizualną zadbają panowie z Soundscape Mirror, którzy przygotują na ten wieczór specjalną instalację video.

Ponadto akcja specjalna:
Grzegorz Pleszynski
AKCJA 2857 PIECZĘCI

Przypis bibliograficzny
Fjaak i inni., “Bromberg Calling No. 12,” MÓZG archiwum, Dostęp 2 lipca 2022, http://archiwum.mozg.art.pl/items/show/2478.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji