Przeskocz do głównej zawartości
Identyfikator
R15ZD530
Data
Tytuł
Schizofonie
Etykiety

Schizofonie

Schizofonie

Opis

Schizofonia - (termin ukuty przez Raymonda Murraya Schafera) oznacza oddzielenie dźwięku od wytwarzającego go źródła. Od momentu wynalezienia elektroakustycznych urządzeń do przekazu i gromadzenia
dźwięku każde brzmienie może zostać utrwalone i przeniesione w dowolne miejsce. Dźwięk wokalny nie wiąże się już z ustami z których pochodzi, a śpiew ptaków można usłyszeć o północy w ciemnym klubie.

Soundscape Mirror zaprasza na Schizofonie.

Wydarzenie jak na schize przystało podzielone zostanie na dwie części, ambientowo-eksperymentalne koncerty oraz techno set. Przy pomocy maszyn, kabli i prądu podejmiemy próbę rozdwojenia rzeczywistości.

Line up:

Soundscape Mirror
Piotr Cisak
KepaYew
Tau Ne

***
Soundscape Mirror to duet audiowizualny powstały z chęci....dobrych. Za pomocą dźwięku i obrazu proponują podroż na druga stronę lustra. Podróż do światów wykreowanych przez ludzki umysł i układy scalone, gdzie ciemne jest dobre a duże niewidoczne, a może
nie? Otwórz się. Dostrój się. Smacznego!

Kook-on - audio
Skof - video

Piotr Cisak (Kepa Yew) comes from Gdansk (4 year old episode in Krakow). Operates the blog „Prima-Materia". He led the radio broadcasts from Radiofonia for a year (2011/12). At this time works with www.polyphonia.pl
He co-stared artists like: Jan Jelinek, Aidan Baker, Leah Buckareff, Nadja, Mathias Delplanque, Plaid, Martyn, William Basinski, Andy Stott, AnD, Loscil, Talvihorros, Iroha , Dadub, Milton Bradley, Jacaszek, Jarboe, Helen Money. He also performed at the Festival Audioriver 2012, Ambient Park 2012, VII After Party Tauron Nowa Muzyka, in Germany, Austria and France.

releases:
http://blog.cronicaelectronica.org/?p=6283
http://cruelnaturerecordings.bandcamp.com/album/reminisci
http://twinspringstapes.bandcamp.com/album/essentia
http://deathcarnivalrecords.bandcamp.com/album/kodomo-no-hi
http://www.ordia-muszc.com/shop/releaseinfo.php?item=MUDBLOB3
https://emerge.bandcamp.com/album/lao
https://illuminatedpaths.bandcamp.com/album/union-hall-early-riser-piotr-cisak-pawe-oleksin-ski-shqipe-ria-split-albumTau Ne - pod nazwą tego projektu kryje się producent/ DJ z Torunia, organizator cyklu imprez STROBOSKOP z industrialnym techno, na którym zagrali m.in. Sin i Umba. Zajmował się również organizacją afteru w ramach CoCArt festival oraz cykli Rave Magick i Deep Woods.
Grał m.in [9]. na Wielkiej Orkiestrze Techno Pomocy w Toruniu i Płocku, na festiwalu Audiowizje oraz na wszystkich edycjach Stroboskopu.
Przypis bibliograficzny
Soundescape Mirror i inni., “Schizofonie,” MÓZG archiwum, Dostęp 29 czerwca 2022, http://archiwum.mozg.art.pl/items/show/2486.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji