Przeskocz do głównej zawartości
Identyfikator
LMI003
Typ
Data
Tytuł
Morihide Sawada & Gerard Lebik
Kolekcja
Etykiety

Morihide Sawada & Gerard Lebik

Morihide Sawada & Gerard Lebik

Opis

MORIHIDE SAWADA
Japoński perkusista urodzony w 1963 roku. Od 1980 roku tworzy muzykę głęboko osadzoną w minimalizmie, tradycyjnej muzyce folkowej i improwizowanej. Pracował jako dziennikarz w magazynie muzycznym „Marquee”, poświęconym rockowi progresywnemu, a także jako
inżynier dźwięku. Grał na perkusji w psychodelicznym Marble Sheep.
Sawada od kilku lat prezentuje swój projekt „Snare Drum Solo”, w którym to tworzy zaskakujące struktury dźwiękowe – od ambientu i muzyki medytacyjnej przez prymitywny trans aż po szaleńcze w swym rytmie bity. Całość muzyki tworzy w oparciu o jeden instrument – werbel. Każdy jego koncert to ekscytująca, dźwiękowa podróż.

http://www.snaredrumsolo.com/

GERARD LEBIK
Artysta dźwiękowy i improwizator. W swojej twórczości wykorzystuje rozmaite media akustyczne i elektroniczne (m.in. saksofon, klarnet kontraltowy, generatory fal akustycznych, obiekty elektroakustyczne, video feedback, software). Ukończył Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.
W ciągu ostatnich kilku lat współpracował m.in. z Phillem Mintonem, Davidem Maranhą, Eryckiem Abecassisem, Claytonem Thomasem, Kazuhisą Uchihashim, Keithem Rowe, Robem Mazurekiem i wieloma innymi.
http://gerardlebik.com/

SAWADA & LEBIK

Koncert składa się z dwóch solowych występów Morihide Sawady i Gerarda Lebika oraz wspólnej improwizacji. Czas trwania całości to maksimum 90 minut.

***

o LET ME INTRODUCE:
Ilość bardzo ciekawych propozycji koncertowych, głównie z zagranicy, rośnie. Nowy cykl koncertów, pod tytułem “Let Me Introduce”, to seria prezentacji nieznanych, a mających znamiona wyjątkowych, artystów z Polski i ze świata.
Mając świadomość, iż to co na prawdę nowe jest zawsze nieznane, staramy się być bardzo uważni w doborze zapraszanych artystów, aby nigdy nie umknęło nam coś ważnego.
Nasz wybór będziemy Państwu prezentować, dbając aby każdy z koncertów cyklu był wart poświęconego przez Państwa czasu i uwagi.
Koncerty będą bezpłatne, a wynagrodzeniem dla muzyków będą nagrania z koncertu oraz to co otrzymają od Państwa do wystawionej podczas koncertu skarbonki.
Przypis bibliograficzny
Sawada, Morihide i Lebik, Gerard, “Morihide Sawada & Gerard Lebik,” MÓZG archiwum, Dostęp 22 października 2021, http://archiwum.mozg.art.pl/items/show/2488.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji