Przeskocz do głównej zawartości
Identyfikator
R15ZD717
Typ
Data
Tytuł
LPM'15 with 67,5 MINUT PROJEKT (Zabrodzki/Moretti/Młynarski) / TURRICAN / SYNY / JAH BASS / BEAT’ON’BLOCK / SOULITARY
Etykiety

LPM'15 with 67,5 MINUT PROJEKT (Zabrodzki/Moretti/Młynarski) / TURRICAN / SYNY / JAH BASS / BEAT’ON’BLOCK / SOULITARY

LPM'15 with 67,5 MINUT PROJEKT (Zabrodzki/Moretti/Młynarski) / TURRICAN / SYNY / JAH BASS / BEAT’ON’BLOCK / SOULITARY

Opis

###67,5 Minut Projekt – Macio Moretti/Jan Młynarski/Piotr Zabrodzki (Warszawa)###

67,5 Minut Projekt to 450-cio sekundowe przedłużenie 60 Minut Projekt, zespołu Piotra Zabrodzkiego i Macia Morettiego. Po spaleniu kilkunastu głośników i zagraniu w tak egzotycznych miejscach jak Polska i Szwecja, duet postanowił zaprosić do wspólnej gry połowę 15 Minut czyli turboperkusistę Janka Młynarskiego. Ich zwyczajowy 60-cio minutowy set został rozciągnięty w czasie, ale także nabrał mocy i intensywności. Fajne rzeczy.

###Turrican (Berlin)###

Innowacyjne i wysoko rozwinięte to słowa, które najlepiej opisują brzmienie Turricana. Nie ma znaczenia gdzie występuje, jego vibe jest zawsze wyjątkowy i charakterystyczny, zawsze odrobinę inny, zawsze odrobinę głębszy. Nie dziwi więc nikogo, że Turrican bada granice gatunków muzycznych dzięki swojemu wydawnictwu Urban Poetry Records, które wspiera artystów od Londynu po Petersburg w ich muzycznych wyprawach. Już od ponad 15 lat Turricanowi (wcześniej pod pseudonimem C49) udaje się zatrzeć granicę między gatunkami muzycznymi, czy jest to drum’n’bass, dubstep czy techno, i przyciągnąć słuchacza jak urzeczonego. Robi to regularnie podczas występów w Niemczech i Europie. W 2006 roku, austriacki czasopismo drum’n’bassowe „Resident” wydało jeden z jego mixów na płycie, co, nawet w dzisiejszych czasach, można uznać za ponadczasowe.

###Jah Bass (Kraków)###

140/170 bpm specialist and addicted to bass music.

Dj, a swojego czasu promotor ambitnych dźwięków o niskich częstotliwościach.

Jest autorem wielu podcastów oraz guestmixów dla rozgłośni radiowych i organizacji promujących dubstep z całego świata. M.in. FatKidOnFire, Dubtribu Records, Sub. Fm, Albion Collective, Conscious Wave, Sublimated Sounds, 4D, Bassix Records, Bassradio.dk …Dzielił konsolę z czołówką polskich dj i producentów muzyki bassowej, a ponad to miał przyjemność supportować m.in.: Truth, Kaiju, Compa, Razor Rekta, Content, Solitude, The Illuminated, Trashbat, Crises, Roommate.

###SYNY (Gdynia/Poznań)###

Syny tworzą Robert Piernikowski oraz producent 1988. Od wielu lat eksplorują w różnych konfiguracjach rejony hiphopu, który i tym razem stał się mocnym fundamentem w ich twórczości. Niejako wracając do korzeni, czerpiąc garściami z klasyki i przetwarzając ją przez własną oryginalną wrażliwość stworzyli niemal filmową płytę „ORIENT” (Latarnia Records). Mistrzowska produkcja i epickie teksty łączą się w zwarty, spójny klimat, który niesamowicie wciąga. „Orient” to niejednoznaczna płyta, w pewnym sensie wymagająca, ale i też niepozornie prosta w odbiorze. Na koncertach materiał zyskuje na dynamice, a całość jest osadzona w gęstej, niemal mistycznej atmosferze.

###Pestka a.k.a. Soulitary (Bydgoszcz)###

W kolejności chronologicznej:

Frontman hard core’owego zespołu Schizma, z którym od dwóch dekad nagrywa i podróżuje po kraju i Europie.

Jako dj, promotor imprez i kolekcjoner winyli, oprócz zagrania setek setów klubowych, współpracował z wieloma nietuzinkowymi muzykami lokalnej sceny jazzowej, akademickej i producenckiej. Wprowadził na hiphopowe imprezy funk i disco70. Powołał soul-jazzowe trio Urban Soul Project (voc/piano/flet/dj) oraz imprezowy band Groove Recovery (perkusja/bas/piano/dj), zagrał też wiele eksperymentalno-improwizowanych imprez łączących liveact/mix/wizual/instrumental z ekipą HAK i muzykami związanymi z klubem Mózg.

Od kilku lat jest perkusistą hiphop’owego składu B.O.K.

Na elpeemie zagra premierową selekcję posthiphopowych bitów elektronicznych, tłustego future soulu i producenckich sztosów współczesnej sceny LA.

###Beat’on’Block (Kraków)###

Beat’on’Block to kolektyw, który mimo swojego wczesnego stadium dj-skiej kariery z muzyką ma do czynienia nie od wczoraj. W skład duetu wchodzi Rita Kowalenko oraz Tomasz Beton Kochanowski. Jak na tak dobrze zgrany team, zadziwiającym jest, jak późno ich drogi się skrzyżowały – preferencje muzyczne obojga były już dosyć konkretnie ukształtowane. Jeden, psychofan szeroko pojętej muzyki elektronicznej, od lat siedział w winylach, jednak nie kwapił się z wypuszczeniem na scenę. Druga udzielała się jako basistka i wokalistka krakowskiego zespołu Camero Cat – będąc całą sobą w teatralnej alternatywie; daleko było do gramofonów. Jednak skrzyżowawszy swoje drogi, wpadli na pomysł, który jest tym samym dosyć ciekawą fuzją. Ucząc siebie nawzajem, powoli dotarli własnego stylu, który oscyluje w granicach house’owo – dance‘owych, z widoczną nutą klasyki od damy ze śródmieścia, jak i techno-inspiracji z betonowych dzielnic, po których od najmłodszych lat grasował Tomek.
Przypis bibliograficzny
Turrican i inni., “LPM'15 with 67,5 MINUT PROJEKT (Zabrodzki/Moretti/Młynarski) / TURRICAN / SYNY / JAH BASS / BEAT’ON’BLOCK / SOULITARY,” MÓZG archiwum, Dostęp 29 czerwca 2022, http://archiwum.mozg.art.pl/items/show/2496.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji