Przeskocz do głównej zawartości
Identyfikator
R15ZD1115
Typ
Data
Twórca
Tytuł
AFTERIMAGE - HV/NOON - koncert
Temat
Kolekcja
Etykiety

AFTERIMAGE - HV/NOON - koncert

AFTERIMAGE - HV/NOON - koncert

Opis

NOON, od początku kariery producenckiej słynie z nieszablonowego podejścia do muzyki i ma za sobą płyty,które są określane mianem „klasycznych”. Jako producent muzyczny przyczynił się do sukcesu takich artystówjak Grammatik (“Światła Miasta”, 2000) oraz Pezet (“Muzyka klasyczna”, 2002 i “Muzyka poważna”, 2004).NOON to również albumy instrumentalne - kultowe „Gry Studyjne” (2003) czy debiutanckie „Bleak Output”(2000).

HV (Hatti Vatti), to wszechstronny producent ceniony nie tylko za wydany w 2014 roku album “WorshipNothing”, który przez krytyków uznawany jest za najlepszą polska płytę elektroniczną roku, ale również zawysoko notowany mini-album “Algebra” (2013). Jego przeszłość muzyczna to bogata dyskografia winylowa zpowodzeniem funkcjonująca na rynku europejskim.24 Listopada 2014, nakładem Nowe Nagrania ukazał się album, będący efektem wspólnej - rocznej pracyobu producentów.

HV/NOON to bezprecedensowy w historii polskiej muzyki projekt naturalnie łączącynowoczesne gatunki muzyki miejskiej, który jednocześnie tworzy spójną i niepodrabialną w zakresie klimatuopowieść. Osią albumu są wyjątkowi i starannie dobrani goście, którzy znajdują się w czołówce nurtówmuzycznych, które reprezentują: Eldo, Hades, Jotuze, Małpa, O.S.T.R. a także Misia Furtak i DJ Twister.Album znalazł się na 12. miejscu w rankingu "Wyborczej" (Płyta Roku), a utwór "Wilk" na trzecim miejscuwśród 10 najlepszych polskich utworów hip-hopowych (CGM).
Przypis bibliograficzny
Hatti Vatti i Noon, “AFTERIMAGE - HV/NOON - koncert,” MÓZG archiwum, Dostęp 26 lutego 2020, http://archiwum.mozg.art.pl/items/show/2525.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji