Przeskocz do głównej zawartości
Identyfikator
PAW045
Typ
Data
Tytuł
13th MÓZG Festival: Marek Pospieszalski Quartet / Rashad Becker / Kondensator Przepływu / ædm
Współtwórca
Etykiety

13th MÓZG Festival: Marek Pospieszalski Quartet / Rashad Becker / Kondensator Przepływu / ædm

13th MÓZG Festival: Marek Pospieszalski Quartet / Rashad Becker / Kondensator Przepływu / ædm

Opis

Marek Pospieszalski Quartet

Po wielu latach zbierania doświadczeń i inspiracji u innych muzyków, Marek Pospieszalski prezentuje autorski projekt, własny obraz muzyki, która czerpie z całego dobrodziejstwa jazzu i muzyki improwizowanej ale i wszelkich innych kreatywnych gatunków. Przede wszystkim jest w nim duża doza zespołowego grania, które objawia się m. in. przez grę fakturami oraz wielopłaszczyznowym prowadzeniem narracji. Melodyczna baza zderza się tu z sonorystyką, to wszystko bez mrugania okiem i chowania się za maską kabaretu. Jest to muzyka szczera, intensywna, odważna i poważna. Do zespołu Pospieszalski zaprosił swojego muzycznego „brata” Maksa Muchę który jest jednym z najbardziej rozchwytywanych basistów młodego pokolenia w kraju, oraz czołówkę młodych muzyków z berlińskiej sceny, pianistę Eliasa Stemesedera oraz perkusistę Maxa Andrzejewskiego.

Marek Pospieszalski jest saksofonistą i klarnecistą. Ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie. Od najmłodszych lat zafascynowany awangardą jazzową, muzyką improwizowaną oraz nowymi brzmieniami, otwarty na wszelkie muzyczne gatunki.

Elias Stemeseder – fortepian
Max Mucha – kontrabas
Max Andrzejewski – perkusja

Start 22:00

Rashad Becker

Rashad Becker jest kompozytorem i muzykiem rezydującym w Berlinie. Jego kompozycje to wielopoziomowe narracje zamieszkałe przez zespoły sinicznych jednostek, niektóre z nich są próżne, inne nieśmiałe, niektóre agitują, a inne są gotowe się poddać. Często pojawia się tragi-komiczny akcent, jak np. kreskówkowa wersja czegoś, co mogłoby być rekwiem ze snu (lub równie dobrze tańcem płodności z innego wymiaru). Jego najnowsza twórczość obejmuje cykl „Traditional Music Of Notional Species” wydane w dwóch częściach oraz wieloczęściowe dzieło pt. „Based On A True Story”, które czerpie partytury ze zdarzeń z historii w tym kontekście w formie „sonicznej inscenizacji”. Rashad głównie działa jako artysta solowy jednak współpracuje na stałe z takimi artystami jak Eli Keszler, Moritz von Oswald oraz jest członkiem formacji Moleglove.

Start 23:00

Kondensator Przepływu

Kondensator Przepływu to duet przyjaciół ze szkolnej ławki, w skład którego wchodzą Qba Janicki oraz Bartłomiej Chmara. Ich drogi muzyczne i nie tylko przecięły się siłą rzeczy już w czasach szkolnych i od zawsze związane były z improwizacją, jednakże nigdy nie zamykały się w ramach jednego gatunku. Począwszy od pierwszej impro grupy Alias Free Trio, przez pierwsze produkcje związane ze sceną muzyki klubowej, a także kwartet Tirvyous Wagon z Tomaszem Sroczyńskim i Markiem Pospieszalskim czy też trio TAPE ze Stefanem Węgłowskim oraz liczne spontaniczne kolaboracje wynikające z indywidualnych połączeń artystycznych obydwu twórców, silnie związanych ze środowiskiem artystycznym wyrastającym z klubu MÓZG, Kondensator jest aktualnie najdojrzalszą w dotychczasowej twórczości formą artystyczną realizowaną przez duet, który aktualnie pracuje nad swoim debiutanckim albumem pt. „RUCH”.

Start 24:00

ædm

jego podejście do grania muzyki elektronicznej różni się od standardowej koncepcji DJ setów. Wynika to przede wszystkim z nietuzinkowej selekcji, pełnej kawałków o zróżnicowanej rytmice i dynamice. W jego muzyce momenty ciszy, przeplatają się z agresywnymi dźwiękami, wytrącającymi słuchaczy ze strefy komfortu, by po chwili zaintrygować ich ponownie zaskakującym brzmieniem.

Póki co ædm może pochwalić się swoją rezydenturą w poznańskim klubie LAS, gdzie współorganizował kilka koncertów, grając u boku takich artystów jak FIS, Pleq, Mai Mai Mai.
Przypis bibliograficzny
Pospieszalski, Marek i inni., “13th MÓZG Festival: Marek Pospieszalski Quartet / Rashad Becker / Kondensator Przepływu / ædm,” MÓZG archiwum, Dostęp 16 lipca 2020, http://archiwum.mozg.art.pl/items/show/253.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji