Przeskocz do głównej zawartości
Identyfikator
TP033
Typ
Data
Twórca
Tytuł
Tupot Poetycki 33
Kolekcja

Tupot Poetycki 33

Tupot Poetycki 33

Opis

Slam + Brzoska/Marciniak/Markiewicz

Ostatni turniej slamerski, który zadecyduje o tym, kto wyjedzie do Poznania na Trzecie Ogólnopolskie Mistrzostwa Slamu Poetyckiego, które odbędą się 18.05. na jednym z dziedzińców Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu. W ramach instalacji projekt z Katowic Brzoska/Marciniak/Markiewicz.

SLAM

śmieszy bawi smuci rozmyśla
turniej dla ludzi piszących
w którym liczy się interakcja z publicznością
to ona stanowi jury przez cały wieczór

Każdy może wystąpić! Wystarczy wysłać mail na vive_memor@vp.pl lub zgłosić się w dniu wydarzenia na bramce.

Zasady? Slamer ma trzy minuty, nie używa rekwizytów, ani muzyki, prezentuje swój własny tekst. Dla finalisty nagroda w wysokości 100 PLN. Dla czwórki półfinalistów płyty lub książki od Plexus Of Infinity

Prowadzi: Zuzanna Szmidt

*Uwaga od września 2018 do turnieju poprzedzającego Trzecie Ogólnopolskie Mistrzostwa PL w SLAMie Poetyckim (maj 2019) punkty dla wszystkich: 1pkt za obecność, 2pkt za półfinał, 4pkt za drugie miejsce i 6pkt za pierwsze.

INSTALACJA SŁOWNO - MUZYCZNA

Trio Brzoska/Marciniak/Markiewicz to muzyczny eksperyment, łączący poezję z gitarą elektryczną i trąbką, w otwartych kompozycjach i improwizacjach.

Poszukiwanie miejsca na współbrzmienie słów i dźwięków w najbardziej optymalnej dla nich formule.

WOJCIECH BRZOSKA (1978) poeta, autor siedmiu książek poetyckich, ostatnio W każdym momencie, na przyjście i odejście (2015). Publikował w większości najważniejszych polskich czasopism literackich i kulturalnych oraz w periodykach zagranicznych, m.in. „Sodobnost” (Słowenia), „Zeichen und Wunder” (Niemcy), “Cordite Poetry Review” (Australia) oraz w licznych antologiach, w kraju i zagranicą. Jego wiersze tłumaczone były na: angielski, niemiecki, czeski, słowacki, słoweński, serbski i hiszpański. Współzałożyciel i wokalista zespołu Brzoska i Gawroński, z którym wydał płyty : Nunatak (2012) oraz Słońce, lupa i mrówki (2015).

ŁUKASZ MARCINIAK (1984) zamieszkujący Katowice, gitarzysta, kompozytor, pasjonat muzyki, współtworzył duo improwizowane Makemake płyty: From the earth to the moon (Złe litery 2016), Something between (Zoharum 2017). Aktualnie działa również w zespole io - trio grającym współczesną muzykę kameralną płyta Waves (Bółt records 2019) W działaniach solo pracuje nad własnym językiem artykulacji (pizzicato, preparacje), w swojej grze wykorzystuje także przestrzeń i oddech, łącząc go z noisem i elektroniką. W duetach występował m.in. z Leną Czerniawską, Kubą Sokołowskim.

MARCIN MARKIEWICZ (1977) trębacz, wokalista, autor tekstów, związany ze sceną reggae. Współzałożyciel i lider zespołu KoNoPiAnS. Animator kultury, fotograf.

Zespół występował w klubokawiarniach na terenie całej Polski oraz na znaczących festiwalach muzycznych i literackich min.

Festiwal Bruno Schulza we Wrocławiu, Festiwal Conrada - Kraków , Festiwal Silesius, JazzArt Festiwal - Katowice, Ars Cameralis i wielu innych.

11 kwietnia 2019 premierę miała druga płyta zespołu Wpław".

CD/DIGITAL:

https://brzoskamarciniakmarkiewicz.bandcamp.com/

YOUTUBE:

https://www.youtube.com/watch?v=bEr500FTMx4

https://www.youtube.com/watch?v=j9lHKaD4yC8

https://www.youtube.com/watch?v=47T9WZU87IU

Przypis bibliograficzny
Szmidt, Zuzanna, “Tupot Poetycki 33,” MÓZG archiwum, Dostęp 28 czerwca 2022, http://archiwum.mozg.art.pl/items/show/2578.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji