Przeskocz do głównej zawartości
Identyfikator
R19ZD0421
Typ
Data
Tytuł
Bromberg Calling No. 22
Temat
Kolekcja

Bromberg Calling No. 22

Bromberg Calling No. 22

Opis

Czołowy bydgoski cykl, łączący koneserów wyszukanych elektronicznych brzmień oraz specyficznych społecznych sytuacji, powraca, gromadząc wokół siebie jak co roku, powracających do domów, bydgoskich wysłanników z całego świata.

Na czarnej sali wieczór otworzy Krzysztof Ostrowski a.k.a. Freeze. który zaprezentuje materiał ze swych dwóch ostatnich wydawnictw Primary Fluctuations wydane przez wytwórnię Jacka Sienkiewicza Recognition Records oraz Further Fluctuations, który ukazał się w tym roku nakładem wydawnictwa Pawlacz Perski. Następnie występem na żywo uraczy nas Dyktando, czyli Wiktor Milczarek, którego płyta pt. Untitled wydana w zeszłym roku przez Brutaż rozeszła się szerokim echem po kraju. W następnej kolejności sceną zawładnie FOQL, członkini kolektywu Oramics, ze swym autorskim materiałem z pogranicza tanecznego abstraktu. Po występach autorskich, stery na resztę nocy przejmie duet SYNTETYK czyli dzuma i huragan, którzy swą działalność rozwijali na deskach parkietowych Mózgu Warszawskiego, Za oprawę wizualną odpowiedzialny będzie VJ Copy Corpo, czyli głowa warszawskiego labelu kasetowego Pointless Geometry, entuzjasta wszystkiego co analogowe, vhsowe, kineskopowe, przesterowane etc.

Białą salę oddajemy tym razem gospodarzom, bez których Bromberg Calling jak i wiele innych mózgowych inicjatyw, nie było by tym czy jest dziś. Konexje są jedną z nich, a ich reprezentanci to znani ze swej wszechstronności gatunkowej oraz charakterystycznych umiejętności zarówno djskich jak i producenckich Aleksander Erdmann, GLOCK17 a.k.a. Pufffa oraz lesu.

Wielka Noc Wizji i Dźwięku przed nami.

Przypis bibliograficzny
Ostrowski, Krzysztof i inni., “Bromberg Calling No. 22,” MÓZG archiwum, Dostęp 28 czerwca 2022, http://archiwum.mozg.art.pl/items/show/2585.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji