Przeskocz do głównej zawartości

Dorota Podlaska

Dorota Podlaska
Dorota Podlaska, Muszla Koncertowa, Bydgoszcz, 2012  (fot. ZbyZiel )

Opis

Prace Doroty Podlaskiej podejmują najczęściej tematy dotyczące prywatnej sfery życia artystki. Ważnym wątkiem jej twórczości jest narracyjność. Jej główne medium to malarstwo figuratywne, dla którego wypracowała specyficzny sposób prezentacji. Niewielkich rozmiarów obrazy i obiekty aranżuje w instalacje. Tworzy też fotograficzne dokumentacje, akcje, interwencje w przestrzeniach, projektuje książki i wydawnictwa.

Ma w swoim dorobku wystawy m.in. w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, Galerii Arsenał w Białymstoku, Galerii Łaźnia w Gdańsku, pobyty studyjne w Finlandii, Francji, Włoszech, Korei Południowej, Japonii.

Dorota Podlaska uzyskała dyplom z malarstwa w 1989 na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W czasie studiów związana z grupami artystycznymi Naprzód, Yach-Film, z którymi zajmowała się sztuką filmu wideo i tworzyła happeningi. W latach 1993–2003 tworzyła bydgoską „Wieżę Ciśnień”, będąc członkiem stowarzyszenia o tej samej nazwie. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie.


Źródło: http://www.podlaska.com/pl/biogram.html

W archiwum

2014-06-29 - BĄDŹ DZIECINNY, IMPROWIZUJ (Malarstwo Jaskiniowe) – warsztaty dla dzieci
2014-03-29 - XX URODZINY MÓZGU
2013-11-30 - ŚCIANA - oficjalne odsłonięcie murala.
1995-03-31 - Dorota Podlaska "Listy"
Przypis bibliograficzny
Podlaska, Dorota, “Dorota Podlaska,” MÓZG archiwum, Dostęp 22 września 2021, http://archiwum.mozg.art.pl/items/show/2602.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji