Przeskocz do głównej zawartości
Typ
Tytuł
Grzegorz Kaźmierczak
Etykiety

Grzegorz Kaźmierczak

Grzegorz Kaźmierczak
Grzegorz Kaźmierczak  (fot. applesauce.pl )

Opis

Grzegorz Kaźmierczak (ur. 1964 w Bydgoszczy) – poeta, wokalista i autor tekstów zespołu Variété oraz producent muzyczny.

Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego. Współzałożył zespół Variété. Debiutował z grupą na Festiwalu w Jarocinie w 1984 roku, zdobywając wyróżnienie, a przez kolejne lata wiele innych nagród m.in. nagrodę główną, nagrodę publiczności, dziennikarzy i prezydenta miasta Jarocina. Variété wydało 8 płyt długogrających, a Kaźmierczak 4 tomiki wierszy. Zespół grał w wielu krajach Europy, Rosji i w USA. W roku 2007 nagrał swoją szóstą płytę w Nowym Yorku. Kaźmierczak jest współzałożycielem kilku studiów nagraniowych. Uczestniczył jako realizator i producent w nagraniu albumów wielu wykonawców. Jest laureatem nagród indywidualnych i zespołowych. W środowisku muzycznym uważany za jednego z najlepszych tekściarzy muzycznych w kraju. W roku 2010 powstał film dokumentalny Variété – muzyka bez końca w reżyserii Darka Landowskiego. Mieszka w Warszawie.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Grzegorz_Ka%C5%BAmierczak
Przypis bibliograficzny
Kaźmierczak, Grzegorz, “Grzegorz Kaźmierczak,” MÓZG archiwum, Dostęp 4 sierpnia 2020, http://archiwum.mozg.art.pl/items/show/2639.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji