Przeskocz do głównej zawartości
Identyfikator
PAW034
Typ
Data
Tytuł
13th MÓZG Festival: ONCEIM / Polemica
Współtwórca

13th MÓZG Festival: ONCEIM / Polemica

13th MÓZG Festival: ONCEIM / Polemica

Opis

Orchestra of New Creations, Experiments and Musical Improvisations powstało w 2011 roku. ONCEIM to trzydziestu muzyków, którzy są świetnymi instrumentalistami i jednocześnie muzykami, którzy tworzą ciekawe techniki instrumentalne i muzyczne. Są także wykonawcami i/lub improwizatorami i/lub kompozytorami. Ta wszechstronność pozwala im realizować współczesną muzykę w całej jej złożoności i subtelności. Przez swoje podejście artystyczne ONCEIM postrzega orkiestrę w sposób wyjątkowy, zarówno jako siłę twórczą, jak i muzyczną innowację, a także ludzką i artystyczną platformę, która jednoczy i tworzy nowe inicjatywy. Projekty orkiestry polega na wynalezieniu nowego sposobu gry kolektywnej, gdzie każdy muzyk odgrywa ważną rolę w procesie twórczy. Muzyka orkiestry opiera się na wyjątkowej wirtuozerii i muzycznym języku, który został stworzony.

POLEMICA to międzynarodowy kwartet z Włoch, grający muzykę nazywaną thinkrock.

POLEMICA krytykuje modele społeczne i prowokuje krytyczne pytania. Mimo tego, że projekt jest stosunkowo nowy, doświadczenie muzyków jest doskonałe, a duch ich twórczości zaraźliwy.
Hilary Binder przelewa swoje serce i umysł w emocjonalne i polityczne teksty,zgrabnie wplecione we wspólnie komponowaną i ekscentryczną muzykę. Giulio i Zilvio spotkali się na scenie kilka lat temu, a w grudniu 2015 roku, po krótkiej współpracy postanowili stworzyć nowy zespół. Vik dołączył niewiele później, a następnie muzycy zaczęli szukać głosu. Poszukiwania zostały zakończone, gdy poznali Hilary, wielopostaciową artystkę, która od razu zgodziła się spróbować swoich sił jako wokalistka nowego projektu. Zespół zaczął pracować nad nowym materiałem wykorzystując wnikliwe i ironiczne teksty pisane przez Hilary.
Giulio – bas
Hilary – wokal
Vik – perkusja
Zilvio – gitara i syntezatory
Przypis bibliograficzny
“13th MÓZG Festival: ONCEIM / Polemica,” MÓZG archiwum, Dostęp 27 czerwca 2022, http://archiwum.mozg.art.pl/items/show/264.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji