Przeskocz do głównej zawartości
Identyfikator
R12002
Typ
Data
Tytuł
Bromberg Calling No. 3
Relacja
http://bydgoszcz.naszemiasto.pl/artykul/bromberg-calling-iii-juz-w-ten-weekend-w-mozgu,3155109,art,t,id,tm.html
Kolekcja

Bromberg Calling No. 3

Bromberg Calling No. 3
plakat Bromberg Calling No. 3

Opis

Po dwóch niezmiernie udanych imprezach przychodzi czas na kolejną, wakacyjną edycję Bromberg Calling. Tym razem organizatorzy zadbali o to, by było jeszcze lepiej. Postanowili sięgnąć dalej, co spowodowało, że gwiazdą tej nocy będzie pochodzący z Detroit, kompozytor i producent młodego pokolenia Darling Farah, aktualnie urzędujący w Londynie, gdzie trzęsie młodą sceną minimal techno.
Oprócz Darling Farah wystąpi Łukasz Seliga aka SLG, który pojawi się tej nocy w swoim głębokim DJ secie na głównej scenie.
U ich boku – Zamulan, podbydgoska reprezentantka technicznych dźwięków najwyższej jakości oraz Qba Janicki w improwizowanym techno live act, tym razem w niepełnej wersji zespołu Tirvyous Wagon z Tomaszem Sroczyńskim, w którego pełnym składzie znajdują się także Bartłomiej Chmara oraz Marek Pospieszalski.
Dużą scenę rozświetli VJ Jago. Małą scenę w całości poprowadzi sprawdzona już ekipa naszego MÓZG-owego boiling roomu, który zawsze na imprezach staje się ostatnim bastionem tańczących do świtu, czyli lokalne trio Miko Czajkowski (sensual deep house mixing), Mateusz Nóż (inteligent disco breakin’), Pufffa (slow mo dubby shakin’), o których nie trzeba pisać, aby zachęcić do bycia z nimi na back stage’u. Miasto. Techno. Wieczne Lato. Cóż więcej?

DARLING FARAH (CIVIL MUSIC / DETROIT USA)
Darling Farah jest jak potężny zastrzyk adrenaliny. Próbuje przełamać bariery znieczulonej sceny muzycznej Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie obecnie mieszka.
Mimo, że mieszka w kraju, w którym najchętniej zlikwidowano by kluby nocne, a muzyka na żywo jest zakazana w miejscach publicznych , ten niezwykle utalentowany 18-latek opanował do perfekcji sztukę produkcji muzycznej i sam stworzył całą podziemną scenę muzyczną.
Pochodzący z Detroit Farah techno ma zakodowane w swoim DNA, co dotarło do niego kiedy miał zaledwie 16 lat. Teraz natomiast postrzegany jest jako lider nowego, zaskakującego nurtu sceny undergroundowej, która wciąż stawia czoło kulturze masowej. Farah zaś zdobył status najciekawszego innowatora tamtejszej sceny muzycznej.
Dla tego uosobienia internetowego pokolenia producentów nie ma absolutnie żadnych granic. Ten młody producent jest w stanie zrobić wszystko. My natomiast będziemy mieli niezłą podjarkę odkrywając co potrafi!
Mamy również szczęście bo 25 Czerwca, nakładem Civil Music wychodzi jego nowy album LP „Body”, więc będziemy mieli okazje sprawdzić przedpremierowy materiał na żywo.
CIV036 Darling Farah - Body LP Sampler by Darling Farah

SLG (TRAPEZ, LEVEL REC, TRENTON, CYNOSURE, CHANNELS, PETS RECORDINGS, PLAY IT DOWN / PL)
SLG, czyli Łukasz Seliga, producent i DJ pochodzący z Łodzi, któremu nieobce są też live act’y. Nagrywając płyty od 2005 roku wypracował swój charakterystyczny styl łączący techno i house z nutką funku.
Jego debiutancka EP-ka „Quarter Past Eleven” wypuszczona nakładem Level Records – małej wytwórni z Düsseldorfu – znalazła się na prestiżowej liście Top 50 niemieckiego magazynu Groove, gdzie została okrzyknięta mianem „ekscytująco świeżej interpretacji głębokiego minimal – house”.
Wkrótce później SLG zaczął współpracować ze znaną wytwórnią Trapez z Kolonii, gdzie zaczął wydawać swoje kawałki w stylu techno. Doceniona przez krytyków EP-ka "Nine Hours" i doskonała "Caffeine" były grywane przez artystów znanych w całym świecie muzyki elektronicznej. Od tej pory Łukasz zaczął dużo koncertować. Jego ekspresyjne występy można było już oglądać w najlepszych klubach Europy, Japonii czy Chin.
SLG współpracuje z wieloma europejskimi wytwórniami takimi jak: Pets Recordings, Play It Down, Cynosure, SUOL, Morris Audio, Klasse Recordings.
SLG - Sugar & Spice by slg

ZAMULAN
Zamulan zaprzedała swoją duszę diabłu, w zamian za chwilę flirtu z muzyką. Nieskromnie uważa, że czerpie inspiracje z subtelnego duchowego kontaktu ze swoimi poprzednimi wcieleniami (obrazy z życia w plemieniu zulu etc.), osiągniętego w stanie medytacji.
Obecne zainteresowania ograniczają się do eksplorowania świata nowości elektronicznych, wcześniej z mniejszym lub większym napuszeniem, zasłuchiwała się w m.in. progressive rocku, psych-folku, industrialu, post-rocku, post-punku, avant-rocku i awangardzie eksperymentalnego jazzu.

MIKO CZAJKOWSKI
Miko Czajkowski, dj, promotor, producent. Wraz z B. Chmarą, kilka lat temu, grywał koncerty po całej Polsce, zaliczając również występy na festiwalach w Niemczech. W Sopocie zajął się promowaniem imprez m. in. w sopockim Sfinks700 i Soho, zapraszając Pariah’ę, Adama Port’a, Tony Lionni i wielu, wielu innych. Aktualnie skupiony na produkcji i prezentowaniu swoich dj setów w kraju.

Przypis bibliograficzny
Farah, Darling i inni., “Bromberg Calling No. 3,” MÓZG archiwum, Dostęp 23 października 2021, http://archiwum.mozg.art.pl/items/show/2667.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji