Przeskocz do głównej zawartości
Identyfikator
PAW032
Typ
Data
Tytuł
13th MÓZG Festival: CDTEO / Joey Baron & Robyn Schulkowsky - zdjęcia z koncertów 2017-09-23
Współtwórca

13th MÓZG Festival: CDTEO / Joey Baron & Robyn Schulkowsky - zdjęcia z koncertów 2017-09-23

13th MÓZG Festival: CDTEO / Joey Baron & Robyn Schulkowsky - zdjęcia z koncertów 2017-09-23

Opis

Come Down To Earth Orchestra
Projekt stworzony, z muzyków bydgoskich i warszawskich, na potrzeby 13th Mózg Festival.
Orkiestrę poprowadzi Marek Chołoniewski kompozytor, artysta dźwiękowy, performer i wykładowca, kierownik Studia Muzyki Elektroakustycznej Akademii Muzycznej oraz Pracowni Audiosfery Wydziału Intermediów ASP w Krakowie. Założyciel Stowarzyszenia Artystycznego Muzyka Centrum oraz Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej. Od 2011 Prezes Międzynarodowej Konfederacji Muzyki Elektroakustycznej. Inicjator i dyrektor Festiwalu Audio Art. Założyciel i współtwórca wielu zespołów, m.in. Pociąg Towarowy, ch&k&k, dizzy kinetics. Jest autorem wielu projektów artystycznych, kompozycji instrumentalnych, elektroakustycznych, instalacji dźwiękowych i wideo, projektów interaktywnych, przestrzennych, audiowizualnych i sieciowych.
Członkowie orkiestry to zarówno wytrawni muzycy, z wieloletnim doświadczeniem scnicznym jak i ludzie młodzi, zaczynający swoją przygodę z muzyką. Cechą wspólną wszystkich biorących udział w projekcie jest otwartość na eksperyment i chęć doświadczane nowego.
W skład orkiestry wejdą:
Anna Niestatek – głos
Piotr Kikta – klarnet
Tim Sanford – sax sopranowy
Mateusz Lubiewski – gitara elektryczna
Jarek Majewski – kontrabas
Marcin Karnowski – hang drum
Jacek Buhl – perkusja

wykonywane utwory:
Marek Chołoniewski – Fala Entropii 7′ (Ewentualnie Assemblages)
Bogusław Schaeffer – Media 8′
Keir Neuringer – Dodging Bullets 22′

Joey Baron & Robyn Schulkowsky
Nieograniczeni przez standardowe modele brzmienia i rytmu, mistrzowski duet Robyn Schulkowsky i Joey Baron kontynuuje poszukiwania precyzji, noise’u i piękna. Minione 15 lat w karierze tej dwójki artystów objęło m.in. wydanie albumu „Dinosaur Dances”, rezydencję na Grand Central w Nowym Jorku, trwającą współpracę z ekspertem ds. danych dr. Nilamem Ramem i Studio Lab „Playing the Archives”, bliską współpracę z kompozytorem Christianem Wolffem, a także występy oraz warsztaty w Ameryce Południowej, Stanach Zjednoczonych, , Europie i Chinach. Drugi album duet zostanie wydany w grudniu.
Joey Baron zaczął grać w wieku 9 lat. Przez lata rozwinął wyjątkowe, mistrzowskie podejście do tworzenia muzyki na zestawie perkusyjnym, co jest widoczne na przykładzie jego długoletniej współpracy z takimi ikonami jazzu jak Jim Hall, Steve Kuhn i John Abercrombie. Jego długa współpraca z Billem Frisellem została udokumentowana i wydana jako „JUST LISTEN” w Relative Pitch Records w 2013.
Obecnie, Baron koncertuje solo, prowadzi warsztaty i masterclass, a także współpracuje z Johnem Zornem nad projektem „Now This” z udziałem Gary’ego Peacocka i Marca Copelanda, tworzy „Sound Prints” z Joe Lovano i Dave’m Douglasem, oraz gra w nowym trio duńskiego giatrzysty Jakoba Bro z basistą Thomasem Morganem.
Robyn Schulkowsky jest znaną na całym świecie wykonawczynią muzyki eksperymentalnej i kompozytorką zaangażowaną w ciągłe poszukiwania nowych wymiarów dźwięku i rozwijanie nowych niecodziennych instrumentów. Ma na swoim koncie wiele prawykonań i nagrań najważniejszych kompozycji perkusyjnych XX i XXI wieku. Schulkowsky współpracowała lub pracuje z kompozytorami takimi jak Karlheinz Stockhausen, Iannis Xenakis, Morton Feldman, John Cage, Christian Wolff, artystami Guentherem Ueckerem i Manon de Boer, choreografami Mercem Cunninghamem i Sashą Waltz oraz wieloma innymi.
Przypis bibliograficzny
Niestatek, Anna i inni., “13th MÓZG Festival: CDTEO / Joey Baron & Robyn Schulkowsky - zdjęcia z koncertów 2017-09-23,” MÓZG archiwum, Dostęp 2 kwietnia 2020, http://archiwum.mozg.art.pl/items/show/267.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji