Przeskocz do głównej zawartości

Bromberg Calling No. 14

Bromberg Calling No. 14
plakat  (proj. Błażewicz, David )

Opis

with BAMBUKO (Duda/Janicki/Pastuszak)/Lutto Lento/Chmara/VTSS/Erdmann/Freeze/Ola Teks/Cyryl/Nóż/Projekt Utopia

Minęło sporo miesięcy od ostatniej edycji BROMBERG CALLING, która odbyła się 31 października 2015. Z góry przeprazamy za to, iż musieliście oczekiwać tak długo, natomiast wiedzcie, że było warto, bo to co wydarzy się w niedzielę 27 marca, będzie z pewnością największą ze wszystkich wielkich nocy w naszym mieście. Połączone siły Mózgów, warszawskiego i bydgoskiego, zderzą się bowiem ze sobą na dwóch scenach CZARNEJ oraz BIAŁEJ.

Scena biała zostanie niemalże całkowicie opanowana przez kolektyw MOVE MOVE oraz PROJEKT UTOPIA, którzy to są odpowiedzialni za organizację flagowego elektronicznego cyklu z warszawskiego Mózgu, o nazwie MOVE MÓZG. Na białą salę przewiezione zostaną elementy wystroju związane z cyklem, a także głównodowodzący DJe i organizatorzy cyklu OLA TEKS oraz CYRYL. Małgorzata Brodzińska a.k.a. Brodka a.k.a. Adrien Brody a.k.a. Brodawka a.k.a. Michał z PROJEKTU UTOPIA wystroi w mnogość kosmicznych elementów całą przestrzeń, a muzycznym fundamentem dla tych importowanych działań stanie się exwspółtwórca cyklu BC, Mateusz Nóż.

Scena czarna również skumuluje bydgosko-warszawskie energie oraz trochę silnego wiatru od morza, prezentując słuchaczom najbardziej wysublimowane dźwięki polskiego undergroundu elektronicznego. Każdy występ tego wieczoru będzie występem głównym zatem nie ma co tu mówić o gwiazdach, bo gwiazdy będą wszędzie. Zaczniemy więc od kobiety, bo tak się przyjęło na tej planecie. Zagości bowiem na naszej scenie młoda, acz prężnie rozwijająca swoją producencką działalność VTSS, która swoim stylem przywraca we współczesnej formie, brzmienie progresywnego, przestrzennego minimalu. Kolejnym osobnikiem będzie przedstawiciel nie do końca określenego nurtu gatunkowego, wiążącego się z takimi markami jak warszawski BRUTAŻ czy też DUNNO RECORDS, Lutto Lento, którego występy DJskie jak i produkcje od lat wyznaczają tor w elektronicznym podziemiu centralnej Europy. Wyjatkowym występem muzyczno-performatywnym będzie trio BAMBUKO w składzie Joanna Duda, Qba Janicki i Katarzyna Pastuszak, których improwizowana mieszanka stylistyczna przeciągnie publikę od glębokiego instrumentalnego psycho hip hopu przez noise techno po acidowe trapy i foot work, a wszystko to zostanie podpadrte energetycznie, charyzmatycznym tańcem. Następne postaci to znani i lubiani localsi. W pierwszej kolejności wymienimy hasającego aktualnie po mapie kraju Chmarę, który po przejściu wszelakich przemian, zaprezentuje absolutnie nowy wizerunek sceniczny i koncepcję artystyczną swojej twórczości. Najnowszy materiał będzie można usłyszeć u nas po raz pierwszy w historii wszechświata. Nie może oczywiście zabraknąć też tych, którzy aktualnie w mieście na be, są zakorzenieni w 100% czyli Freeza z Soundscape Mirror oraz Erdmanna z Erdmanna, którzy niezmiennie solidnie, zaprezentują się w swoich maszynowych, technicznych liveach.

Nie przegapcie tego zjawiska. Oprócz bycia w domu, nie ma nic lepszego tej nocy. Before oczywiście w Landschaftcie, gdzie możecie się nażłopać lokalnego piwa za wczasu, żeby nie narzekać potem, że u nas nie ma.

Przypis bibliograficzny
Duda, Joanna i inni., “Bromberg Calling No. 14,” MÓZG archiwum, Dostęp 27 czerwca 2022, http://archiwum.mozg.art.pl/items/show/2683.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji