Przeskocz do głównej zawartości

Bromberg Calling No. 20

Bromberg Calling No. 20

Opis

To już dwudziesta edycja największego Mózgowego cyklu z jakościową elektroniką. Postanowiliśmy podkreślić to na wiele sposobów.

W pierwszej kolejności należy powiedzieć, iż Bromberg Calling od tej edycji posiada nowego programującego. Jest nim Adam Radź znany także jako ædm, który niejednokrotnie występował już na Mózgowej scenie. To on właśnie jest niemalże w całości odpowiedzialny za program nadchodzącej edycji oraz następnych.

Aby uczcić tę okazję na 20 edycję cyklu zaproszony został brytyjski artysta tworzący w Berlinie, kryjący się pod pseudonimem Minor Science, wydający dla wytwórni Whities, który aktualnie jest topowym twórcą w dziedzinie elektroniki prowadzonej bitem. Podczas wielkiej nocy usłyszymy go w dwu godzinnym dj secie. U jego boku pojawią się także niebagatelne postaci rodzimej sceny. Ze swoim autorskim materiałem pojawi się Private Press wydający dla wytwórni Technosoul, regularnie występujący na topowych scenach związanych z muzyką techniczną. DJ set zaprezentuje także dobrze znany bydgoskiej publice MKO, założyciel kolektywu dype, odpowiedzialnego za organizację wielu flagowych, stołecznych wydarzeń w Jasna 1, Smolna czy też MÓZG Warszawa. Ostatnią postacią czarnej sceny będzie Karol Chinaski, założyciel takich klubów jak lubelska Szklarnia czy katowicki Prepar. Wyśmienity dj, specjalizujący się zarówno w muzyce techno jak i gatunkach eksperymentalnych.

Biała sala to intensywny powiew świeżości. Otworzy ją znany wszystkim bydgoski ogarniacz i dj LESU. W tej samej przestrzeni za deckami stanie wybitna młoda djka Facheroia, nawiązująca swoją selekecją do break beatu lat 90tych, połączonego ze współczesnym brzmieniem baslineowym i uk garagowym. W kulminacyjnym punkcie wieczoru scenę uraczy swą obecnością przewodniczący zarządu w SLAP, znany także ze swych prac wizualnych, czyli Spectribe. Na białej sali pojawi się także wyśmienity selekcjoner i znawca muzyki wszelakiej, ogarniający Vinylgate Recordstore czyli Feelaz.

Za oprawę wizualną, dekoracyjną, świetlną odpowie debiutująca w Mózgowych murach Weronika Fischer.

Przypis bibliograficzny
Minor Science i inni., “Bromberg Calling No. 20,” MÓZG archiwum, Dostęp 28 czerwca 2022, http://archiwum.mozg.art.pl/items/show/2688.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji