Przeskocz do głównej zawartości
Identyfikator
LMI010
Typ
Data
Tytuł
Xover
Temat
Kolekcja
Etykiety

Xover

Xover

Opis

Beyond the Reflections to drugi akt project XOVER.
Xover to elektroniczny performance dźwiękowy i wizualny wykonywany przez Danilo Casti i Travisa McCoy Fullera. Performance obejmuje glitche, drony, noise oraz nagrania w terenie. Nazwa Xover wywodzi się z połączenia naszych ścieżek w eksperymentalnej muzyce elektronicznej, to mieszanka dźwięków cyfrowych i analogowych, programowania i circuit bending, nieidiomatycznych kształtów i abstrakcyjnych przedmiotów dźwiękowych. Struktury te są tworzone w danym momencie, aby zakłócić poczucie czasu i przestrzeni dźwiękowych, i pokrywają się z generatywnymi fakturami wizualnymi.
Danilo Casti urodził się w Cagliari na Sardyni. Jest muzykiem elektroakustycznym i kompozytorem. Na włoskiej scenie muzyki elektronicznej istnieje od 2000 roku. Swoją karierę rozpoczynał od hardcore punku, potem skupił się na takich gatunkach jak noise-drone, glitch, acousmatic i muzyka elektroakustyczna. Jego działalność obejmuje teatr eksperymentalny, taniec współczesny, video i instalacje multimedialne. W ostatnich latach, zainteresował się metodologią kompozycji w czasie rzeczywistym. Studiował rozmaite możliwości wyrazu, które mają zastosowanie nie tylko w występach audytywnych, ale także przy tańcu lub video. W 2003 roku zorganizował pierwszą edycję festiwalu EnToPan w Londynie.
Travis McCoy Fuller to plastyk, performer i artysta dźwiękowy obecnie mieszkający i pracujący w Cagliari we Włoszech. Jest jednym z założycieli i organizatorów inicjatywy artystyczno-performatywnej TEST w Bostonie. Jest członkiem kolektywu artystycznego Obscurities w Los Angeles oraz estońskiego Kolektywu Sztuk Performatywnych Non Grata. Jego prace były wystawiane w Stanach Zjednoczonych, Europie i Południowej Ameryce. Jego działalność obejmuje performance z muzyką na żywo, rysowanie, tworzenie grafik oraz budowanie instrumentów eksperymentalnych.
Przypis bibliograficzny
Casti, Danilo i McCoy, Travis, “Xover,” MÓZG archiwum, Dostęp 28 czerwca 2022, http://archiwum.mozg.art.pl/items/show/2761.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji