Przeskocz do głównej zawartości
Identyfikator
PAW012
Typ
Data
Tytuł
BATALJ (Berlin)
Temat
Współtwórca
Etykiety

BATALJ (Berlin)

BATALJ (Berlin)

Opis

BATALJ to eksperymentalny, noise’owy i chaotyczny zespół z Berlina. Trio tworzy muzykę improwizowaną, która charakteryzuje się połamanymi rytmami, riffami, niespodziewanymi wybuchami przerywanych dźwięków czyli mniej lub bardziej kontrolowany chaos. Trio korzysta z przekształconych syntezatorów analogowych, którym towarzyszą szalone sekwencje bębnów i przetworzone przez efekty kompozycje gitarowe oraz przeszywający wokal. Zespół czerpie inspiracje z rozmaitych nurtów muzyki od hardcore punku po eksperymentalny noise. Przez ostatnie trzy lata trio koncertowało po Europie i Wielkiej Brytanii. Muzycy grali u boku takich zespołów jak Child Abuse, Staer, Retox i Dovirce. Wydali również dwie epki na winylu („Et Mon Cul C’est Du Tofu?” i „Twintoe Records”), a ich utworu pojawiły się na różnych składankach. Ich ostatni twór to kaseta magnetofonowa wydana w limitowanym nakładzie przez londyńską wytwórnię SixSixSixties Records.
Rough Trade
Rough Trade tworzy muzykę składającą się z momentów chaotycznego noise’u przeplatających się z tanecznymi fragmentami z ciężkim basem, dźwiękami syntezatora i oszałamiającymi partami perkusji. Śmiało można powiedzieć, że to jedna z lepiej grających kapel na żywo i prawdopodobnie jeden z najlepszych zespołów obecnie w Berlinie.
The Craze
The Craze gra zaskakująco chaotyczną i innowacyjną wersję noise’u/punku/trashu, które nie da się jednoznacznie skategoryzować. Szczerze powiedziawszy, mimo całego krzyku, wrzasków i pisków oraz ogłuszających i dezorientujących partii perkusji ten zespół trzeba usłyszeć.
Folkzine
Folkzine to noise przyszłości. Poczas ich występów pomieszczenie wypełnia szalone dudnienie rozrywające bębenki i wyginające umysły. Jeśli w jakiś sposób uda ci się uchwycić ideę zespołu i zrozumieć przesłanie czeka cię naprawdę niezła zabawa.
Przypis bibliograficzny
“BATALJ (Berlin),” MÓZG archiwum, Dostęp 29 czerwca 2022, http://archiwum.mozg.art.pl/items/show/291.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji