Przeskocz do głównej zawartości
Identyfikator
PAW009
Typ
Data
Tytuł
LPM'14 with V/TLD (Masecki/Rogiewicz/DJ Lenar) / PIOTR BEJNAR / LARIX / INTERFUSION / ELEKTROMOON VISION
Współtwórca
Etykiety

LPM'14 with V/TLD (Masecki/Rogiewicz/DJ Lenar) / PIOTR BEJNAR / LARIX / INTERFUSION / ELEKTROMOON VISION

LPM'14 with V/TLD (Masecki/Rogiewicz/DJ Lenar) / PIOTR BEJNAR / LARIX / INTERFUSION / ELEKTROMOON VISION

Opis

Otwarcie tegorocznej edycji LPM będzie prawdopodobnie równie huczne jak zeszłoroczne. Głównym punktem wieczoru będzie bowiem trio składające się z samych gwiazd współczesnej, polskiej sceny alternatywnej. Muzyków występujących we wszelakiego rodzaju formacjach eksperymentalnych. Komponujących, produkujących i improwizujących we wszelakich stylach. Mowa oczywiście o grupie V/TLD - Marcin Masecki - syntezatory, Jerzy Rogiewicz - perkusja, DJ Lenar - gramofony, elektronika - którzy tworzą bardzo wyrafinowane improwizowane techno, częściowo złożone z reinterpretacji muzycznej dzieł Witolda Lutosławskiego. V/TLD, bydgoska publika miała okazję obserwować podczas 8 edycji Bromberg Calling.

Nie zabraknie też oczywiście wybitnych producentów. Z przodujących i najbardziej rozpoznawalnych w pierwszej kolejności należy wymienić ukochanego przez wszystkich, a w zasadzie przez wszystkie, PIOTRA BEJNARA. Szarmanckiego, amanta z dużą ilością maszyn pod palcami, który wykona długi set tech-housowy również częściowo improwizowany. U jego boku pojawi się dwóch producentów o bardziej podziemnym charakterze.

LARIX, z pochodzenia polak, aktualnie zamieszkały w Berlinie, robi to co we współczesnej muzyce techno jest najświeższe. Jego rozbudowane struktury przestrzenne i połamana jak na dany gatunek rytmika, rzucają nowe światło na tę stylistykę muzyczną. Oprócz tworzenia muzyki LARIX jest także wydawcą prowadzącym swoją wytwórnię Stereophonic Recordings dla której wydają m.in. Xhin, Dj Skirt czy Astronomical Telegram.

Ostatnim producentem tego wieczoru, który pojawi się na scenie będzie warszawski twórca kryjący się pod pseudonimem INTERFUSION. Jego muzyka to minimal najczystszym tego słowa znaczeniu. Głębokie basowe przestrzenie oparte na krótko brzmiących rytmach, a wszystko to w bardzo wysokiej jakości brzmieniowej, wprowadzą każdego konesera gatunku w bardzo głęboki trans.

Wizualnie również nie będziemy próżnować, gdyż na otwarcie zaprosiliśmy artystów, których występ w zeszłym roku nie doszedł do skutku. Mowa o węgiersko-polskim duecie ELEKTROMOON VISION. Ten duet to już poważne nazwiska na europejskiej scenie sztuki multimedialnej. Tego wieczoru przygotują dla nas dwie instalacje. Na sali czarnej, audioreaktywny mapping pomieszczenia, a na sali białej interaktywną instalację audiowizualną pt. "Living Room"
Przypis bibliograficzny
“LPM'14 with V/TLD (Masecki/Rogiewicz/DJ Lenar) / PIOTR BEJNAR / LARIX / INTERFUSION / ELEKTROMOON VISION,” MÓZG archiwum, Dostęp 18 sierpnia 2022, http://archiwum.mozg.art.pl/items/show/294.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji