Przeskocz do głównej zawartości
Typ
Data
Tytuł
Coldair & Siobhan
Event Type
koncert
Etykiety

Coldair & Siobhan

poszukiwane pamiątki

Opis

Gdy stężenie pomysłów w mózgu Tobiasza Bilińskiego (aka Coldair) z zespołu Kyst osiągnęło masą krytyczną, postanowił on ulżyć sobie poprzez uwiecznienie niektórych z nich na tracącym ostatnio popularność nośniku CD. We wrześniu A. D. 2010 wydał własnym sumptem nagraną w piwnicy płytę „Persephone” , po czym wraz z oddanym krewnym-kierowcą zapakował się w pożyczony samochód i objechał 30 europejskich miast, promując swój pierwszy album. Jak sam mówi, jego muzyka jest „dość smutna, chaotyczna, intymna, pełna kontrastów i często nieprzewidywalna, z odrobiną improwizacji”. Grywał z Samem Amidonem, Niną Nastasią, Oldseedem, Peasantem. Bywa często porównywany do The Microphones, Elliota Smitha i Bon Iver, ale to fajnie, bo ich lubi. Nie lubi za to pisać o sobie w trzeciej osobie.

W maju 2011 planuje wydać swój drugi album o tytule „Far South”.

http://www.myspace.com/coldairmusic

Siobhan Wilson to szkocka songwriterka o cudownym głosie, nieprzeciętnej wrażliwości i trudnym do wymówienia imieniu (czyt. ~Sziwon). Mieszka obecnie w Paryżu, gdzie też podpisała kontrakt ze swoją obecną wytwórnią i wydała płytę „Songs”. Popularna w zachodniej części Europy, kompletnie jednak nieznana na wschód od Odry. Często budzi skojarzenia z Reginą Spektor czy Kate Nash.

http://www.myspace.com/siobhanwilson
Przypis bibliograficzny
Biliński, Tobiasz i Wilson, Siobhan, “Coldair & Siobhan,” MÓZG archiwum, Dostęp 27 czerwca 2022, http://archiwum.mozg.art.pl/items/show/526.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji