Przeskocz do głównej zawartości
Typ
Data
Tytuł
JAZZPOSPOLITA
Event Type
koncert
Etykiety

JAZZPOSPOLITA

poszukiwane pamiątki

Opis

Jeden z najciekawszych debiutów polskiej sceny okołojazzowej ostatnich lat. JAZZPOSPOLITA to świetna fuzja jazzowej tradycji i post-rockowej nowoczesności. Znakomity warsztat, melodyczna wyobraźnia, doskonała znajomość współczesnego muzycznego języka – to wszystko sprawia, że warszawski kwartet można uznać za kontynuatorów świetnej tradycji polskiej alternatywy jazzowej.

Czterech muzyków, pięć instrumentów, niezliczone źródła inspiracji i efekt w postaci żywiołowego kwartetu grającego muzykę z nienazwanej szuflady. Avantgarde-Jazz ? Post-Rock ? Nu-Jazz ? Avant-Pop ? JAZZPOSPOLITA z szacunkiem dla kanonu, ale i śmiałością w wykraczaniu poza gatunkowe wzorce, bezkompromisowo kieruje się w nieznane, łącząc i deformując to, co absorbuje jej członków. Azymutem jest eklektyzm.

„Nasze inspiracje są bardzo, ale to bardzo różne. Czasem wręcz zastanawiamy się, jak to możliwe, że czterech gości o tak odbiegających od siebie gustach muzycznych razem robi muzykę i gra koncerty. Lee „Scratch” Perry czy John Legend, Kurt Rosenwinkel czy Photek, Aleksandr Skriabin czy Herbie Hancock – tak wyglądają spory, jak jedziemy w trasę i chcemy posłuchać muzyki”.

Nominacja do Artysty Roku 2010 Redakcji Muzyka.Onet

„Świetna pozycja i dla wielbicieli rodzimego nu jazzu, i dla rozglądających się za czymś bardziej ambitnym fanów niazależnego rocka” – GAZETA WYBORCZA

„To nowa siła na naszej scenie, a debiutancki album Almost Splendid trzeba koniecznie sprawdzić” – MACHINA

„Świetny jesienny soundtrack” – DZIENNIK GAZETA PRAWNA

„Jazzpospolita umyka jazzowi i Rzeczypospolitej” – PRZEKRÓJ

„I znów strzał w dziesiątkę ! Oto kolejna godna uwagi propozycja z kręgu jazzu, rocka i elektroniki w katalogu poznańskiej oficyny Ampersand” – KMAG
Przypis bibliograficzny
“JAZZPOSPOLITA,” MÓZG archiwum, Dostęp 23 stycznia 2021, http://archiwum.mozg.art.pl/items/show/539.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji