Przeskocz do głównej zawartości
Typ
Data
Tytuł
experimental night: mananasoko / wo / szymon kaliski
Event Type
koncert
Etykiety

experimental night: mananasoko / wo / szymon kaliski

poszukiwane pamiątki

Opis

wo / wojciech morawski – muzyk działający na pograniczu gatunków drone/ glitch/ minimal. Zainteresowany dźwiękiem przede wszystkim jako meta datą – informacją o informacji (przestrzeń, otoczenie, odbicia dźwięku). Główny komunikat to informacja o przestrzeni. Jego muzyka obfituje w wyjątkowo wysokie dźwięki. Autor muzyki do spektaklu „Stream” w wykonianiu teatru „Usta Usta Republika”. Uczestnik pierwszego polskiego medialabu „MediaLab Chrzelice – Obóz kultury 2.0″. Wegetarianin.

www.myspace.com/wo9

Szymon Kaliski – młody muzyk mieszkający w niewielkim mieście pod Poznaniem. Komponuje bazując na prostych akustycznych loopach i nagraniach terenowych, zmieniając je w kruche powtarzalne melodie i minimalistyczne drone’y. Jego debiutancki album Out Of Forgetting został wydany w Lipcu 2010 pod szyldem Brytyjskiego wydawnictwa Audiomoves (młodszej siostry znanego Audiobulb) i otrzymał dobre komentarze wśród recenzentów:
A promising solo debut, Kaliski has emerged onto the experimental music scene and one gets the sense that he will be around for some time to come.- Fluid Radio
When you listen to this music, you feel how vast, cold, empty and infinite the sky is above your head. There is warmth at times but often of a mineral quality.- Derives

www.myspace.com/treesmovethemost

Mananasoko
. W 2006r. pożyczyłem od przyjaciela skrzypce, później od drugiego przyjaciela pożyczyłem smyczek, od tego czasu sumiennie nie uczę się grać na skrzypcach. Zgodnie z powszechną opinią, nauka niegrania na skrzypcach nie sprawia aż tyle kłopotu. W 2007r. od jeszcze innego przyjaciela pożyczyłem nazwę MANANASOKO na potrzeby zagrania pierwszego koncertu w tym jednoosobowym, nazwijmy to, składzie.
W tym samym mniej więcej czasie od swojej ówczesnej i obecnej dziewczyny pożyczyłem twarz z nożem i widelcem. Na tyle się z tą twarzą zżyłem, że używam jej do dziś i w dość naturalny sposób znalazła się ona na okładce niniejszej płyty. Wraz z twarzą pojawiło się hasło UWAGA KANIBALIZM i równie naturalnie stało się tytułem płyty, o tyle trafnym, że kanibalizm jako forma intymnych kontaktów międzyludzkich nieźle do tych piosenek pasuje, bo piosenki są, jak wiadomo, o miłości.
Większość nagrań powstała w styczniu i lutym 2009r. w domu, bo w domu nagrywa się najlepiej. O pomoc w realizacji płyty poprosiłem Piotra Pawlaka, który nie dość, że się zgodził, to jeszcze zrobił to z klasą, której na pewno od nikogo nie pożyczył. Brakujące wokale i kontrabasy nagraliśmy latem na Kaszubach , marimby i wibrafony u Pawła w Brzeźnie. Całości wyszło pięć piosenek, osiemnaście minut po trzech latach pracy.
MANANASOKO to Maciej Wojnicki – muzyka, słowa, głos, skrzypce, elektronika.

www.myspace.com/mananasoko
Przypis bibliograficzny
Morawski, Wojciech , Kaliski, Szymon i Wojnicki, Maciej, “experimental night: mananasoko / wo / szymon kaliski,” MÓZG archiwum, Dostęp 4 sierpnia 2020, http://archiwum.mozg.art.pl/items/show/562.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji