Przeskocz do głównej zawartości
Typ
Data
Tytuł
LAN
Temat
Event Type
koncert
Etykiety

LAN

poszukiwane pamiątki

Opis

LAN to elektroniczny pop-rockowy zespół z Berlina. Zarówno na scenie, jak i w studio członkowie grupy poruszają się pomiędzy dwiema płaszczyznami: z jednej strony muzyką pop a z drugiej eksperymentalnymi rozwiązaniami elektronicznymi.

Pod wpływem berlińskiej sceny klubowej i ostatnich 50 lat rozwoju popu zespół tworzy muzykę głęboką, zdającą się wywodzić z bliżej nieokreślonej przestrzeni.

Punkowy rodowód wokalisty Coly’a Kärcher’a łączy się z jego delikatnym, melodycznym wokalem. Producenci, a zarazem członkowie zespołu Klaus Sebastian Klose i Henning Grambow miksują utwory LAN podczas występów na żywo. Ich Jazzowe korzenie zauważalne są szczególnie podczas improwizacji brzmieniem, syntezatorem i dźwiękiem.

Wszystko to wzięło swój początek z tzw. LAN-sessions w piwnicy pewnego berlińskiego baru, gdzie późniejsi członkowie LAN synchronizowali swoje laptopy i brali udział w „improwizowanych bitwach”. W ślad za improwizacją poszedł wokal i doprowadził do powstania piosenek i założenia grupy w 2006r.

Po ponad 100 koncertach w Niemczech, Holandii i Skandynawii LAN rozpoczął nagrywanie swojego pierwszego albumu z dwoma singlami:
LAN – Money i LAN – 90s. Album LAN – CU został wydany w 2010r. Na albumie zespół prezentuje melodyjne nagrania z fragmentami muzyki klubowej, rocka, pop i muzyki elektronicznej.

Muzyka LAN jest apelem o powszechną miłość, który przeciwstawia się codziennej rzeczywistości. LAN chcą pokazać świadomość wewnętrznej frustracji, która jednak nie ma prawa przeradzać się w depresję. Każda piosenka to weto wobec teraźniejszości, które staje się zapowiedzią lepszego jutra. Miłość jest częścią nienawiści a pieniądze to problem i zabawa.
LAN pokonuje te różnice – ciekawe, co się stanie…
Przypis bibliograficzny
“LAN,” MÓZG archiwum, Dostęp 27 listopada 2021, http://archiwum.mozg.art.pl/items/show/614.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji