Przeskocz do głównej zawartości
Typ
Data
Tytuł
KONIEC ŚWIATA + Mordercy P
Event Type
koncert
Etykiety

KONIEC ŚWIATA + Mordercy P

poszukiwane pamiątki

Opis

Koniec Świata to rock&rollowo-folkowa wizytówka Śląska. Od 2000 roku zagrali ponad 700 koncertów w Polsce, a także Niemczech, Czechach, Słowacji i Ukrainie, w tym kilka wspólnych tras m.in z zespołami Akurat, Happysad i Farben Lehre. Byli na największych festiwalach: Przystanek Woodstock, Jarocin, Seven Festival. Na pięciu albumach wydanych przez Koniec Świata, znajdziemy energetyczne utwory o miłości, rewolucji i życiu w metropolii, zawieszonej gdzieś poza czasem i szerokością geograficzną.
Koniec Świata na swoich płytach umiejętnie łączy trudne tematy utworów ze zwiewnymi, wpadającymi w ucho melodiami, lecz dopiero koncerty pozwalają w pełni przekonać się o ich sile. Świetny kontakt z publicznością, śpiewającą z zespołem refreny, a nawet całe utwory. Energia i profesjonalizm na scenie. To wszystko stawia Koniec Świata w gronie pretendentów do miana „głosu pokolenia ” dzisiejszych nastolatków i dwudziestoparolatków.
Poza wydawaniem płyt i intensywnym koncertowaniem muzycy znajdują czas także na inne zajęcia: W 2007 roku Jacek Stęszewski i Jacek Czepułkowski skomponowali muzykę do filmu „Raj za Daleko” w reżyserii Radosława Markiewicza, a obraz ten został uznany za najlepszy film polski na Festiwalu Era Nowe Horyzonty we Wrocławiu.
Koniec Świata aktualnie promuje swoje szóste wydawnictwo – podwójną składankę największych przebojów wydaną na 10 jubileusz powstania zespołu. Kompilacja dostępna jest pod dwoma tytułami: “X lat zespołu” oraz “X lat wydawcy”, a płyty różnią się zawartym na nich wyborem utworów. Jak sama nazwa wskazuje kluczem tego wyboru były odmienne gusta wydawcy i muzyków, przez co Koniec Świata po raz pierwszy w Polsce wydał dwie niezależne płyty typu “The best of” jednocześnie.
Koniec Świata tworzą:
* Jacek Stęszewski – śpiew, gitara
* Jacek Czepułkowski – gitara, śpiew
* Szymon Cirbus – trąbka, śpiew, klawisz
* Marek Mrzyczek – bas
* Michał Leks – perkusja
Dyskografia:
* 2011 – „X LAT Zespołu” wyd: Rockers Publishing
* 2011 – „X LAT Wydawcy” wyd: Rockers Publishing
* 2010 – „Oranżada” wyd: Rockers Publishing
* 2007 – „Burgerbar” wyd: Rockers Publishing
* 2005 – „Kino Mockba” wyd: Rockers Publishing
* 2002 – „Symfonia na Sprzedaż” wyd: Zima
* 2000 – „Korzenie” wyd: Zima
Przypis bibliograficzny
“KONIEC ŚWIATA + Mordercy P,” MÓZG archiwum, Dostęp 27 maja 2022, http://archiwum.mozg.art.pl/items/show/624.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji