Przeskocz do głównej zawartości
Typ
Tytuł
George Dorn Screams
Event Type
koncert
Etykiety

George Dorn Screams

poszukiwane pamiątki

Opis

George Dorn Screams to już doświadczony zespół na polskiej scenie alternatywnej. Powstał w 2006 roku i właśnie wydaje swój trzeci album.
Debiutancki materiał, nagrywany pod czujnym okiem braci Kapsa (ex. Something Like Elvis, obecnie Contemporary Noise Sextet), zebrał masę pozytywnych opinii. Media postawiły go w gronie najciekawszych debiutów i śmiało wymieniano „Snow Lovers Are Dancing” wśród najlepszych krąŜków ostatnich lat w Polsce.
Produkcją drugiego albumu zajął się John Congleton – lider zespołu The Paper Chase, współpracujący dotychczas z takimi grupami, jak Modest Mouse, Explosions in the Sky, The Roots, Logh, czy The Appleseed Cast. Płyta „O’Malley’s Bar” zarejestrowana została w lipcu 2008 w Dallas. Jej premiera w Polsce miała miejsce 9 lutego 2009. Dzień później zespół rozpoczął trasę koncertową. Nowy materiał promował singiel „Cul-De-Sac”, który ukazał się na początku stycznia 2009 roku.
Zespół podpisał kontrakt z niezaleŜną wytwórnią Ampersand Records, i to ona wydała „O’Malley’s Bar”.
Rok później zespół wydał EP-kę „The Large Glass”, która ponownie została ciepło przyjęta. Koncertów promocyjnych nie było jednak tak duŜo, jak w przypadku poprzednich płyt, poniewaŜ zespół postanowił zrobić sobie przerwę i skoncentrować się na komponowaniu materiału na swój trzeci album. Jego premiera planowana jest na październik 2011 roku, a wydany zostanie ponownie przez Ampersand. Jeszcze przed premierą płyty singiel „Alpha Coma” został singlem tygodnia w radiowej „Trójce”.
Zagrali dotąd blisko 150 koncertów w kraju oraz zagranicą – w Niemczech, w Czechach, na Litwie. Supportowali kilka wyśmienitych grup – m.in. amerykański The Paper Chase, trzykrotnie wystąpili na żywo na antenie radiowej „Trójki” oraz dwukrotnie na festiwalu Off w Mysłowicach. Sporo czasu pracowali nad pierwszym teledyskiem, do singla „69 Moles”, którego realizacji podjął się Marcin Sauter, absolwent prestiŜowej Mistrzowskiej Szkoły ReŜyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Niebawem ukaŜe się drugi klip, do najnowszego singla – „Alpha Coma”.
Grupa George Dorn Screams to jeden z wielu muzycznych symboli miasta Bydgoszczy, dla której starają się robić jak najwięcej. Stąd pomysł zorganizowania Low Fi Festival, na którym zagrało blisko 40 alternatywnych zespołów na trzech dotychczasowych imprezach (m.in. Flunk, Mugison, Bang Gang, Worm Is Green, Rivulets, Ścianka, Nosowska, Mitch & Mitch Big Band). Dotychczasowe dokonania dla promocji alternatywnej muzyki oraz samego miasta zaowocowały nominacją do nagrody „Bydgoszczanina roku” w plebiscycie Gazety Wyborczej.
Zespół został takŜe doceniony przez Agnieszkę Szydłowską, autorkę „Programu Alternatywnego” radiowej „Trójki”. To dzięki niej George Dorn Screams – jako jeden z niewielu polskich wykonawców – znalazł się na jednej płycie obok takich grup, jak Editors, Of Montreal czy Blonde Redhead. Premiera składanki Program Alternatywny miała miejsce 16 czerwca 2008.
Przypis bibliograficzny
“George Dorn Screams,” MÓZG archiwum, Dostęp 21 września 2019, http://archiwum.mozg.art.pl/items/show/628.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji