Przeskocz do głównej zawartości
Typ
Data
Tytuł
JAZZPOSPOLITA
Event Type
koncert
Etykiety

JAZZPOSPOLITA

poszukiwane pamiątki

Opis

JAZZPOSPOLITA to oryginalne połączenie jazzowej tradycji i post-rockowej nowoczesności. Znakomity warsztat, melodyczna wyobraźnia, świetna znajomość współczesnego muzycznego języka sprawiają, że kwartet można uznać za jeden z najciekawszych zespołów rodzimej sceny alternatywnej.
Grupa zadebiutowała w 2010 r. gorąco przyjętym albumem „Almost Splendid”, prezentując eklektyczny styl i muzykę wymykającą się gatunkowym klasyfikacjom. Avantgarde-jazz, postrock, nu-jazz, czy avant-pop to tylko niektóre z określeń, którymi próbowano opisać muzykę Jazzpospolitej. Swoją pozycję zespół potwierdził intensywnie koncertując w kraju i za granicą. Przez około 2 lata Jazzpospolita zagrała blisko 100 koncertów, m. in. na festiwalach Open’er, Męskie Granie, Jazz Jantar, Dni Sztuki Współczesnej, Garana Jazz Festival (Rumunia), czy występując jako support koncertów Bonobo. Redakcja portalu Muzyka.Onet przyznała zespołowi nominację do Artysty Roku 2010.
Zespół został również zauważony jako grający na żywo do starych filmów, a swoim debiutem w tej roli wygrał plebiscyt organizowany przez Iluzjon Filmoteki Narodowej w ramach VIII Świętego Kina Niemego, prezentując skomponowaną specjalnie muzykę do filmu „Sentimental Bloke”.
Jazzpospolita pracuje obecnie nad drugim albumem studyjnym, który ukaże się na początku 2012 roku.
Przypis bibliograficzny
“JAZZPOSPOLITA,” MÓZG archiwum, Dostęp 4 sierpnia 2020, http://archiwum.mozg.art.pl/items/show/651.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji