Przeskocz do głównej zawartości
Typ
Data
Tytuł
OBIDAYA
Temat
Event Type
koncert
Etykiety

OBIDAYA

poszukiwane pamiątki

Opis

OBIDAYA to młody zespół pochodzący z Paryża. Czterech wokalistów i siedmiu instrumentalistów odważnie sięga po tradycje jamajskiego reggae lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Puls, pozytywne wibracje i porywające teksty to siła napędowa tej formacji.
Korzenne brzmienie grupy poparte jest wyrazistym przesłaniem. Utwory Obidaii czerpią inspiracje z filozofii Rastafari, przekraczając przy tym powszechnie przyjęte bariery kulturowe. Obidaya porusza uniwersalne tematy bliskie każdemu człowiekowi. Bezpretensjonalne teksty to efekt poszukiwań w otaczającej nas rzeczywistości przesianych przez osobiste refleksje i sumę doświadczeń czterech wokalistów: Beliera, Dona, Baby i Aureliena.
Ta receptura w połączeniu z nośnym środkiem, ich kompozycjami, sprawia, że Obidaya jest znana z żywiołowych koncertów: grupa doskonale integruje się z publicznością, sprawiając, że każdy kolejny koncert to wyjątkowe przeżycie również dla nich samych.
Obidaya zagrała swój pierwszy koncert w Paryżu, lipcu 2009. Gdy latem 2011 przyjechali do Polski mieli za sobą już występy w Niemczech, Francji i udany debiut w Luksemburgu. Pierwszy polski koncert zagrali na festiwalu Reggaenwalde, by następnie podbić bydgoski Mózg, Blue Note w Poznaniu oraz Sulęcin reggae festiwal. W styczniu 2012 zespół wrócił do Polski na zaproszenie toruńskiego Afryka Reggae Festiwal. Można było ich również sopockiej Papryce i w klubie u Bułka (Sulęcin).
Latem 2012 roku Obidaya powraca do Polski na krótką trasę promować debiutancki album: zobaczyć będzie można koncerty m.in. w Trójmieście, Bydgoszczy i Poznaniu. Wystąpią również na dwóch festiwalach: Reggae nad Wartą oraz Najcieplejsze Miejsce na Ziemi.
Skład: wokal: Belier, Don Hadriannos, Aurelien, Prince Baba
perkusja: Hugo
bas: Jesus
gitara: „Irie” Raphy / Martin
instrumenty klawiszowe: Charlie
instrumenty perkusyjne: Axel |
flet: Freddy mc Fredo
Przypis bibliograficzny
“OBIDAYA,” MÓZG archiwum, Dostęp 2 kwietnia 2020, http://archiwum.mozg.art.pl/items/show/675.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji