Przeskocz do głównej zawartości
Typ
Data
Twórca
Tytuł
JOHN CAGE YEAR 2012 (odsłona 2) – Andrea Parkins - wykład
Event Type
wykład
Kolekcja
Etykiety

JOHN CAGE YEAR 2012 (odsłona 2) – Andrea Parkins - wykład

poszukiwane pamiątki

Opis

Na dzień przed koncertem Andrea Parkins, akordeonistka, pianistka, nie stroniąca również od elektroniki, znana z występów na całym świecie (także w "Mózgu") z m.in. z Ellery Eskelin i Jim Black, spotka się ze słuchaczami aby dać wykład na temat swojej pracy w odniesieniu do kreatywnej i intelektualnej spuścizny John’a Cage’a.Tak forma wykładu w dużej mierze zależy od tego kim będą słuchacze. Nie wykluczone jest również, iż dojdzie do wspólnych warsztatów.
Staramy się stworzyć grupę osób zainteresowanych aby artystka mogła odnieść się jak najtrafniej do swojej publiczności.
Nie należy się jednak obawiać, że wykład pójdzie od razu w zbyt zaawansowane rejony.
Bardzo prosimy o imienne zgłoszenia pod adres: mozg@mozg.art.pl

Jako wstęp do swojego występu solowego w MÓZGu, artystka dźwięku, kompozytorka i elektroakustyczna improwizatorka pochodząca z Nowego Jorku, będzie omawiała swoją pracę w odniesieniu do kreatywnej i intelektualnej spuścizny John’a Cage’a.

Andrea Parkins: oświadczenie artystki
Jako artystka dźwięku, wykorzystuję interaktywną elektronikę jako materiał. Szczególnie zastanawiam się nad procesami i pomysłam, które wywodzą się od artystów z ruchu Fluxus, nacechowanego pełnym chęci do zabawy
zmysłem ekspresywnego niematerializmu., sztuką koncepcyjną późnego 20 wieku z naciskiem na twórczość skupioną wokół jednego miejsca, post Cage’owskimi strategiami kompozytorskimi, kanonami muzyki elektronicznej, podejściem do nieidiomatycznych elektroakustycznych improwizacji. Moje najnowsze utwory to oparte na Max/MSP wielodyfuzyjne utwory audio 3D inspirowane maszynami działającymi na zasadzie reakcji łańcuchowej wymyślone przez Rube Goldberg’a, które czasem zawierają obrazy lub przedmioty, które odnajduję lub wykonuję a potem udźwiękawiam. Ważnym wątkiem pojawiającym się w moich pracach jest odkrycie i wyrażenie metafor dla płynności przechodzenia i napięcia między przedmiotami, gestami i znaczeniem, które pojawia się w trakcie upływu czasu. W kontekście audio instalacji i elektroakustycznej kompozycji staram się zbudować systemy warstw i struktury, które wskazują na te zmienne stany. Jako elektroakustyczny wykonawca używający interaktywnej elektroniki, pracowałam nad rozwinięciem wyjątkowo ekspresywnego, fakturowego podejścia to mojego elektronicznie przetworzonego akordeonu i dostosowanego indywidualnie przetwarzania dźwięku na żywo – to manifestacje namacalnego wykonania moich koncepcyjnych zainteresowań.
Przypis bibliograficzny
Parkins, Andrea, “JOHN CAGE YEAR 2012 (odsłona 2) – Andrea Parkins - wykład,” MÓZG archiwum, Dostęp 26 stycznia 2022, http://archiwum.mozg.art.pl/items/show/685.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji