Przeskocz do głównej zawartości
Identyfikator
MF0316
Typ
Data
Tytuł
Tomasz Glazik & Jacek Buhl, opis festiwalowy, 2007

Tomasz Glazik & Jacek Buhl, opis festiwalowy, 2007

Opis

Tomek Glazik - saksofon tenorowy i barytonowy, syntezator .Pochodzi z niewielkiej miejscowości Cekcyn. Od 1997 roku związany z bydgoskim klubem Mózg. W latach 1997-2004 członek zespołu Syfon. Obecnie grający w kilku formacjach bydgoskiej sceny improwizowanej (Sing Sing Penelope, Sami Szamani, Glabulator) oraz szubińsko-bydgoskim zespole Contemporary Noise Quintet. Od 2003 roku członek zespołu Kult oraz innych formacji związanych z Kazikiem Staszewskim (Kazik, Buldog).
Dyskografia:
Syfon: „Jestem w kinie“, „To prawda“, „Baterie“, „New tango“
Sing Sing Penelope: „Sing Sing Penelope“, „Music for Umbrellas“
Contemporary Noise Quintet: „Pig inside the gentleman“
Kult: „Poligono Industrial“
Kazik: „Piosenki Toma Waitsa“, „Czterdziesty pierwszy“, „Los się musi odmienić“
Buldog: „Płyta“.

Jacek Buhl zaczął grać na bębnach w 1984 roku.Pierwszym zespołem było Variete, z którym zagrał na trzech festiwalach w Jarocinie w 1984-1986, paru przeglądach (m.in. Toruń, Gliwice), nagrał singiel z utworami „ Te dni“ i „I znowu ktoś przestawił kamienie“ oraz płytę „Bydgoszcz“. Grając w Variete równocześnie współpracował z formacją Henryk Brodaty.Tam spotkał przyszłych założycieli klubu i zespołu Trytony i klubu Mózg: Sławka Janickiego, Tomasza Gwincińskiego, Jacka Majewskiego, Macieja Wasilewskiego, Piotra Kaliskiego i innych.Kreatywność i otwartość tych osób miała wielki wpływ na sposób gry I dalszą działalność Jacka Buhl jako człowieka I perkusisty.
Z zespołem Trytony nagrał dwie płyty: „Tańce bydgoskie“, „Zarys matematyki niewinnej“. Kolejna formacja z którą Jacek był związany najdłużej to Syfon (1995-2004).Z zespołem tym nagrał cztery płyty i zagrał ok.100 koncertów w Polsce i za granicą.
Obecnie Jacek Buhl jest członkiem free beatowego The Cyclist oraz wykonującego elektro jass Spejs.Poza tym tworzy z Tomkiem Glazikiem duet Glabulator i występuje w składzie Sami Szamani.

Tekst

Przypis bibliograficzny
Glazik, Tomasz i Buhl, Jacek, “Tomasz Glazik & Jacek Buhl, opis festiwalowy, 2007,” MÓZG archiwum, Dostęp 27 maja 2022, http://archiwum.mozg.art.pl/items/show/69.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji