Przeskocz do głównej zawartości
Typ
Data
Tytuł
3MOONBOYS PRESENTS 1926 (Gdynia)/BAD LIGHT DISTRICT (Kraków)
Event Type
koncert
Etykiety

3MOONBOYS PRESENTS 1926 (Gdynia)/BAD LIGHT DISTRICT (Kraków)

3MOONBOYS PRESENTS 1926 (Gdynia)/BAD LIGHT DISTRICT (Kraków)

Opis

3moonboys
Zespół 3moonboys gra, z małymi przerwami (zmiany składu, wyjazdy za pracą etc.) od 2004 roku. Zagrali setki koncertów w kraju i zagranicą. Głównie w Niemczech, gdzie uczestniczyli w kilku trasach i festiwalach. Na swoim koncie mają trzy płyty (3moonboys”, „Only Music Can Save Us”, „16”) oraz jedną EP-kę („This is not 3moonboys”). Ich muzyka była wykorzystywana w niszowych produkcjach filmowych, a także zamieszczana na licznych składankach. Między innymi na płycie „Artur Rojek Selection.pl OFF Festival”, selekcjonowaną przez wokalistę zespołu Myslovitz.

Poprzedni album zespołu pt. „16” to połączenie trzech form wyrazu artystycznego: muzyki, obrazu i słowa. Jest to dwupłytowy album z muzyką, wydaną w niebanalnym opakowaniu, wewnątrz którego umieszczony jest jeden krążek oraz link do drugiej części płyty. Koncept album powstał w głowie perkusisty-tekściarza Marcina Karnowskiego, który ma w swoim dorobku wiele publikacji, zarówno prozy jak i poezji. W czerwcu 2011 ukazała się jego pierwsza liberacka powieść – „Zapiski z podróży”.

„16” promowana była jako „Trójkowy Znak Jakości” przez redakcyjną czołówkę Polskiego Radia Trójka, w tym m.in. przez Piotra Metza i Annę Gacek, która uznała „16″ za jedną z płyt roku 2009.
W listopadzie 2009, 3moonboys zostało zaproszone przez zespół HEY do zagrania koncertów jako gość specjalny. Konsekwencją czego, zespół otrzymał kolejne zaproszenia na OFF- Festival, Heineken Open’er Festival, Moon Ride Festival (Słowacja) oraz wiele innych.

Zespół przygotował również specjalną ścieżkę dźwiękową, graną na żywo do filmu „Upiór w operze” w reżyserii Joela Schumachera, którą prezentował na specjalnych pokazach kina niemego w Białymstoku.
12.12.12 ukazała sie najnowsza płyta 3moonboys pt. „SKAKANKAN”. Płytę promuje singiel „A Knee”.
Przypis bibliograficzny
“3MOONBOYS PRESENTS 1926 (Gdynia)/BAD LIGHT DISTRICT (Kraków),” MÓZG archiwum, Dostęp 29 czerwca 2022, http://archiwum.mozg.art.pl/items/show/728.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji