Przeskocz do głównej zawartości
Event Type
koncert
Etykiety

OWLS ARE NOT/ICH BIN N!NTENDO (Polska/Norwegia)

OWLS ARE NOT/ICH BIN N!NTENDO (Polska/Norwegia)

Opis

Owls Are Not
Piotr Cichocki – elektronika, Bartosz Kamiński – perkusja i Piotrek Mazurek – bas.
Trio poszukujące inspiracji zderzając gatunki i światy. W ich muzyce drum and bas i hard core mieszają się z minimal techno, punkiem i rytualną muzyką etniczną Nigerii i Karaibów a technologia nabiera prymitywnej, psychodelicznej energii.
Podczas koncertów wspierają się statycznymi wizualizacjami zaprojektowanymi przez Piotrka Mazurka co podkreśla rytualno-hipnotyzujący charakter koncetów.
Zaraz po opublikowaniu pierwszej EP-ki zostali zaproszeni jako jedyny zespół z Europy Wschodniej na pierwszą edycję Match and Fuse Festival który odbył sie w czerwcu 2012 w klubie Vortex w Londynie. Mają za sobą również dwie trasy po Polsce a w Warszawie orgazizują cykl imprez PunkStep Night gdzie OAN zaprozentowali swoje livesety wspierani przez najciekawsze postaci warszawskiej d’n'b i dubstepowej sceny DJ’skiej m.in. Toma Encore’a, MustNotSleep i Pawlaka.
Ich muzyka i energia koncertowa znalazła uznanie w bydgoskim klubie Mózg gdzie po koncercie w listopadzie 2011 zostali zaproszeni na 8. MÓZG Festiwal im Johna Cage’a 2012 aby wystąpić przed Marc Ribbot Ceramic Dog. Zaowocowało to propozycją wspólnego nagrania z Marc’iem Ribbot’em które niedługo będzie można usłuszeć na drugiej Epce zespołu. 2013 rok zapowiada się dla OAN bardzo pracowicie. Oprócz wydania drugiej Epki w planach są dwie trasy po Polsce Norwegii i Włoszech z zaprzyjaźnionymi składami Ich Bin Nintendo z Norwegii, World Service Project z UK i zjawiskowym zespołem Neo z Włoch.
Owls Are Not razem z trzema gdańskimi artystkami: performerką Anną Kalwajtys aktorką Teartu Wybrzeże Dorotą Androsz i tanceką butoh Katarzyną Pastuszak pracują też nad parateatralnym projektem adaptacji Tytusa Andronikusa Wiliama Shaekspeare’a którego premiera będzie miała miejsce w sierpniu 2013 w ramach gdańskiego festiwalu Szekspiroff.

Ich Bin Nintendo to norweskie trio improwizatorów, grających noise punk. W ich muzyce słychać amerikański hard-core, japoński noise i europejską muzykę improwizowaną. Daje to intensywny, bezkompromisowy przekaz.
Brzmienie IBN tworzy użycie ekstrawaganckich efektów i preparowanie instrumentów. Są to jednak czysto analogowe narzędzia, bowiem trio nigdy nie używa elektronicznych efektów. Koncentrują się raczej na wykorzystaniu materialności instrumentów w celu osiągnięcia okrutnego, punkowego brzmienia.
W kwietniu 2012 ICH BIN N!NTENDO nawiązało współpracę ze słynnym saksofonistą Matsem Gustafssonem, z którym zagrało cykl koncertów. Jeden z nich został nagrany, zremasterowany i wydany przez norweski związany z poszukującą młodą sceną label Va Fongool w październiku 2012. Nagrania prezentują niesamowitą energię i spontaniczność, jakie rzadko daje się osiągnąć komukolwiek w studio.
Muzyka ICH BIN N!NTENDO w stu procentach opera się na improwizacjach a brzmieniowo można ją porównać do The Ex, ZU czy Staer. W towarzystwie Matsa Gustafssona najbliższym porównaniem mogłyby być nagrania Original Silence.
Christian Winther – gitara
Magnus Skavhaug Snergaard – bas
Joakim Heibø Johansen – perkusja
Przypis bibliograficzny
Winther, Christian i inni., “OWLS ARE NOT/ICH BIN N!NTENDO (Polska/Norwegia),” MÓZG archiwum, Dostęp 25 września 2020, http://archiwum.mozg.art.pl/items/show/733.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji