Przeskocz do głównej zawartości
Identyfikator
R12004
Data
Tytuł
Bromberg Calling No. 5
Event Type
party, dj set
Kolekcja
Etykiety

Bromberg Calling No. 5

Bromberg Calling No. 5
plakat Bromberg Calling No. 5

Opis

Poprzednio miał być koniec świata. Niestety nie udało się, a może na szczęście, bo dzięki temu możemy zorganizować kolejną edycję BC. Wcześniej zaraz przed wigilią, tym razem w Wielkanoc. I taka właśnie będzie - wielka.
Znów dzielimy klub na dwie sceny. Live acty oraz DJe. Live acty klasycznie na sali koncertowej gdzie pojawią się m.in. duet CHMARA WINTER, który aktualnie występuje w nowej oprawie, której w Bydgoszczy nie mieliśmy jeszcze okazji widzieć. Nowa forma jest o wiele bardziej żywiołowa i dojrzała oraz zawiera większą dozę spontaniczności. Na czarnej sali pojawi się także człowiek, który jeszcze niedawno w MÓZGu miał swój pierwszy publiczny występ, a teraz, po wydawnictwie dla wytwórni Jacka Sienkiewicza RECOGNITION, zaczynają robić sceniczną karierę. Mowa oczywiście o geniuszu TOMASZU SROCZYŃSKIM, czyli pulsujących folkowymi i klasycznymi brzmieniami utworach techno prosto z południowych lasów. U boku tych wspaniałych osobistości ze swoim nudnym, przebasowanym minimalistycznie minimalistycznie minimalistycznie minimalistycznym techno wystąpi QBA JANICKI. Wizualizacje oparte na mapingu 3D przygotuje poznańska grupa QuantumVJs.
Nowością dla uczestników BC będzie druga scena, która znajdzie się tym razem na świeżo wyremontowanej sali, dawniej zwanej "kameralną", która znajduje się w miejscu dawnej palarni. Na tej sali ze swoim wyjatkowo charakterystycznym DJ setem pojawi się ENVEE, dj i producent, 'Niewinny Czarodziej', którego zasługi dla polskiej muzyki elektronicznej ciężko przecenić. U jego boku nasi uwielbiani przez wszystkich lokalsi czyli człowiek uśmiech alias MATEUSZ NÓŻ oraz wiecznie wyluzowany i zagłębiony w swych kolanach PUFFFA, których selekcja większości jest znana.
Jeżeli chodzi o Kino Pomorzanin to tego wieczoru stanie się ono głównym miejscem do siedzenia. Tam właśnie znajdą się stoliki, tam będzie można palić, tam będzie się siedzieć i gadać w ciszy i spokoju. Wejście, oczywiście od ul. Gdańskiej.

Przypis bibliograficzny
Chmara, Bartłomiej i inni., “Bromberg Calling No. 5,” MÓZG archiwum, Dostęp 2 lipca 2022, http://archiwum.mozg.art.pl/items/show/736.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji