Przeskocz do głównej zawartości
Typ
Data
Tytuł
Help Me To Crash Band
Event Type
koncert, dance performance

Help Me To Crash Band

Help Me To Crash Band

Opis

Arvind Ganga – gitara
Maria Mavridou- taniec
Malgorzata Haduch – taniec

Trio tworzą gitarzysta Arvind Ganga z Holandii oraz tancerki Małgorzata Haduch i Maria Mavridou (Grecja/Holandia). Łączy ich fascynacja sceną free jazzową w Amsterdamie, gdzie od wielu lat interesuje ich tworzenie performensów ze swobodnie improwizowaną muzyką i tańcem. Poszukują niezależności w indywidualnej ekspresji oraz harmonii, która powstaje ponad formą. Help Me To Crash Band charakteryzuje się surową czułością i zaufaniem, które pozwala na odważne ukazywanie tego, co leży najgłebiej, bez strachu rozlecenia się na kawałki.
Cykl Free The Dance powstał z inicjatywy Małgorzaty Haduch&Unfinished Company. Jest to seria performensów z udziałem muzyków-improwizatorów oraz tancerzy, a także propozycja łączenia środowisk muzycznych i tanecznych, łamiąc podziały form scenicznych oraz „uwalniając” taniec współczesny od wielu stereotypów. Free The Dance stało się pewnym manifestem pełnym pasji tworzenia nowych doświadczeń, zarówno dla artystów, jak i publiczności. Bezustannie czerpiąc inspiracje z muzyki free jazzowej i idei DIY, Małgorzata Haduch w ramach Free The Dance zaprosiła na czerwcową trasę po Polsce Arvinda Gangę i tancerkę Marię Mavridou.
Przypis bibliograficzny
Ganga, Arvind, Mavridou, Maria i Haduch, Malgorzata, “Help Me To Crash Band,” MÓZG archiwum, Dostęp 16 lipca 2020, http://archiwum.mozg.art.pl/items/show/761.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji