Przeskocz do głównej zawartości
Identyfikator
R13001
Data
Tytuł
Bromberg Calling No. 6
Temat
Event Type
koncert, party, dj set
Kolekcja
Etykiety

Bromberg Calling No. 6

Bromberg Calling No. 6

Opis

Ostatnimi czasy nasze co trzymiesięczne spotkanie fanów muzyki techno, które stało się już nie tylko spotkaniem fanów muzyki techno, a przekształciło się po prostu w dobre wydarzenie, na którym warto być, słuchać, bawić się, obcować z ludźmi i doznawać wolnego życia wszystkimi bodźcami, tylko po to aby potem doznawać ciężaru życia wszystkimi możliwymi bodźcami, udawało nam się organizować w jakiś specjalny dzień. Rok temu był to decydujący mecz polski w EURO (żarcik), później był to koniec świata, następnie wielkanoc, a raczej wielka noc itp. Tym razem, nie ma specjalnej okazji. Generalnie jest to koniec roku szkolnego czyli początek wakacyjnej swobody. Można z pewnością jeszcze raz zahulać z okazji wejścia Zawiszy do ekstraklasy (żarcik drugi). 28 czerwca to dzień w którym pamiętać należy, że do końca roku została już nieco ponad połowa bo 186 dni zatem lepiej z niego korzystać czym prędzej. 28 czerwca wojska polsko-litewskie zwyciężyły Rosję w bitwie pod Połonką. Tego samego dnia roku sejm przyjął uchwałę o powszechnej elektryfikacji wsi i osiedli. Jest to także oficjalne święto ul. Gdańskiej w Bydgoszczy, a jak wiadomo oficjalny adres MÓZGu to ul. Gdanska 10. Jak widać zatem, zawsze jest jakiś motyw do kontemplacji, świętowania i jednoczenia się.
W związku z powyższym, choć tak naprawdę kompletnie bez związku z powyższym, pozwoliliśmy sobie przygotować specyficzny program. Na sali czarnej, zwanej także główną, dla bardziej modnych "mainem" , wieczór otworzy bydgoski duet ED WOOD, który jak twierdzą jego członkowie, przygotują specjalny materiał na ten wieczór. W skład zespołu wchodzą Tomek Popowski (perkusja) oraz Kuba Ziołek (gitara elektryczna), ktorzy kilka lat temu debiutowali na rynku albumem pt. ANAL ANIMAL wydanym z ramienia warszawskiej wytwórni LADO ABC, prowadzonej przez Macio Morettiego. Koncert pełen noizu i gęstych bitów przeniesie nas do sedna sprawy na czarnej sali. Kolejną nowością na tej scenie będzie dj o pseudonimie ESSENCE. Pochodzi z Trójmiasta, mieszka w Warszawie, współpracuje z grupą zwaną GŁĘBOKIE PASMO i TECHNOSOUL, gra tylko z winyli, mówi też że tylko z 12 calowych. U jego boku, choć wiemy, że nazwiska się powtarzają i taka miała być nawet idea BC od samego początku, dwóch przyjaciół ze swoimi nowymi, indywidualnymi materiałami. BARTŁOMIEJ CHMARA, tym razem bez Wintera u boku oraz QBA JANICKI, którzy przeprowadzą całonocne, szerokie pasmo technicznych wariacji, prawdopodobnie przez jakiś czas wspólnie.
Na sali białej, zwanej jadalną, wystawienniczą, kameralną etc. W związku z zaobserwowanym przez nas dużym zainteresowaniem ze strony publiki gatunkami funky/mad hop/future soul i pozostałymi odmianami wszelakiego rodzaju wolniejszych groovów, jako import występujący z polecenia samego ENVEE, zupełnie nietechnowy producent i dj z Krakowa SID PONG. Bardzo ucieszył się na słowa, że ma zagrać niszowo, bez przebojów i z dużą ilością smaczków, zatem z pewnością należy się od niego tego spodziewać. U jego boku ZNOWU i ZNOWU ale tak właśnie będzie podczas tej imprezy bo w końcu to my ją robimy i lubimy na niej grać PUFFFA i MATEUSZ NÓŻ, którzy w związku z zaproszonym gościem obiecują przygotować zupełnie inny repertuar zazębiający się dźwiękami głównej postaci tej sceny.

PLAN WYDARZEŃ:

CZARNA SALA:

  • 22:00 - 23:30 - ED WOOD
  • 23:30 - 01:00 - QBA JANICKI
  • 01:00 - 02:30 - CHMARA
  • 02:30 - ? ?:? ? - ESSENCE

BIAŁA SALA:

  • 22:00 - 00:00 - PUFFFA
  • 00:00 - 01:30 - MATEUSZ NÓŻ
  • 01:30 - 03:30 - SID PONG
  • 03:30 - ??:?? - PUFFFA
Przypis bibliograficzny
Janicki, Qba i inni., “Bromberg Calling No. 6,” MÓZG archiwum, Dostęp 24 maja 2022, http://archiwum.mozg.art.pl/items/show/763.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji