Przeskocz do głównej zawartości
Typ
Tytuł
MIŁOŚĆ - film dokumentalny oraz spotkanie on-line z R. Tymonem Tymańskim

MIŁOŚĆ - film dokumentalny oraz spotkanie on-line z R. Tymonem Tymańskim

MIŁOŚĆ - film dokumentalny oraz spotkanie on-line z R. Tymonem Tymańskim

Opis

Pięciu kumpli, którzy chcieli wstrząsnąć światem. Pięć wyrazistych osobowości, które szukały sposobu na wyrażenie siebie. Pięć muzycznych wizji, które często się kłóciły. Jeden zespół. To nie mogło się udać, gdyby nie „Miłość”. „Miłość” to historia młodości, mierzenia się z przeciwnościami, wspólnych szaleństw, wielkich przyjaźni, konfliktów, rozczarowań, rywalizacji, pragnień i pomysłów na życie.
Jeden z najwybitniejszych polskich filmów dokumentalnych ostatnich lat. Zwycięzca tegorocznego Krakowskiego Festiwalu Filmowego i laureat nagrody publiczności. Rozgrywająca się na przestrzeni dwóch dekad pasjonująca opowieść o pięciu wybitnie uzdolnionych muzykach, którzy postanowili wspólnie stworzyć zespół i zrobić muzyczną rewolucję. Tymański, Trzaska, Możdżer, Olter, Sikała.
„Miłość” to jeden z czołowych zespołów tzw sceny „yassowej”, której bezsprzeczną bazą główną był, na przełomie wieków, klub „Mózg”. W tym kontekcie bydgoska premiera filmu właśnie w tym miejscu nabiera specjalnego znaczenia.
Na bydgoskiej premierze filmu pojawi się leader i założyciel zespołu, a także współproducent filmu Ryszard Tymon Tymański, z którym będzie można porozmawiać, a także, być może, wysłuchać jego solowego występu.

OFICJALNY ZWIASTUN:
http://www.youtube.com/watch?v=lSuzncGUSLk
Przypis bibliograficzny
Tymański, Tymon, “MIŁOŚĆ - film dokumentalny oraz spotkanie on-line z R. Tymonem Tymańskim,” MÓZG archiwum, Dostęp 3 czerwca 2020, http://archiwum.mozg.art.pl/items/show/779.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji