Przeskocz do głównej zawartości
Typ
Data
Tytuł
MARCIN ZARZECZNY – monodram (wydarzenie towarzyszące Festiwalowi Prapremier)
Kolekcja
Etykiety

MARCIN ZARZECZNY – monodram (wydarzenie towarzyszące Festiwalowi Prapremier)

MARCIN ZARZECZNY – monodram (wydarzenie towarzyszące Festiwalowi Prapremier)

Opis

Co robi bezrobotny aktor? Tworzy własne przedstawienie. I to w sposób wyjątkowy, gdyż nie posiadając żadnych środków na realizację spektaklu, robi próby w swojej kuchni i na oczach widzów w 11 miastach Polski. Jest to monodram opowiadający prawdziwe wydarzenia z życia pewnego bezrobotnego artysty. To historia o determinacji i walki o realizację marzeń. O ważnych rzeczach mówi się tu w sposób lekki, bez użalania się nad losem bezrobotnego. Najważniejsze jest zbudowanie intymnej atmosfery jaka towarzyszy spotkaniom przyjaciół. Kiedy prapremiera? Kiedy bezrobotny dostanie stałą pracę.

O spektaklu:
„Zwierzenia…” prezentowane były m.in. czterokrotnie w Teatrze Śląskim, Teatrze Nowym w Zabrzu, warszawskiej Rampie, zostały zaproszone Festiwal Menningar Nott w Reykjaviku, a w październiku dwukrotnie zostaną wystawione w krakowskim Teatrze Łaźnia Nowa.

„(Niespodzianką) był wspaniały występ Marcina Zarzecznego zatytułowany „Zwierzenia bezrobotnego aktora”. Niesamowite umiejętności sceniczne pozwoliły artyście zafascynować publiczność swoją osobowością i niezwykłą historią perypetii związanych z poszukiwaniem pracy.”

„Mimo iż monodram trwał półtorej godziny, publiczność cały czas z zapartym tchem śledziła opowieść o poszukiwaniu angażu na stałe w teatrze czy filmie, wysyłaniu setek maili, szukaniu kontaktów, a w międzyczasie zarabianiem na życie innymi sposobami.”

Link do Piosenki bezrobotnego aktora
ZOBACZ FRAGMENTY PRZEDSTAWIENIA
Przypis bibliograficzny
ZARZECZNY, MARCIN, “MARCIN ZARZECZNY – monodram (wydarzenie towarzyszące Festiwalowi Prapremier),” MÓZG archiwum, Dostęp 19 września 2021, http://archiwum.mozg.art.pl/items/show/781.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji