Przeskocz do głównej zawartości
Identyfikator
R13002
Typ
Data
Tytuł
Bromberg Calling No. 7
Kolekcja
Etykiety

Bromberg Calling No. 7

Bromberg Calling No. 7
plakat Bromberg Calling No. 7

Opis

Kolejna edycja Bromberg Calling czyli naszego lokalnego święta, które za każdym razem wypełnia MÓZG po brzegi, zarówno wybornymi dźwiękami jak i publiką.
Pierwszy raz w historii BC edycja halloween. Choć nie wiadomo czemu, od niedawna w Polsce, w dzień poprzedzający czas, w którym wszyscy powinniśmy zagłębić się w swojego ducha i poświęcić myśli bliskim, którzy z tego świata odeszli, większość postanawia samemu doprowadzać się do stanu niemalże martwego aby na dzień następny przy niemożliwym do strawienia przez wymęczone żołądki śniadaniu, powspominać z rodziną wesołe i smutne chwile. Jednakże nie o śniadaniu dnia 1 listopada, a o nocy 31 października mowa, która jak zawsze obfitywać będzie w moc atrakcji.
Czarna sala, znów zostanie poświęcona live actom. Debiutować na niej będzie KUBA SOJKA, z pewnością jeden z najważniejszych bohaterów na polskiej scenie muzyki elektronicznej, wydający m.in. dla MATRIX REC. Kuba wystąpi z autorskim materiałem mocno osadzonym w stylistyce detroit techno. Obok z nowym materiałem i nowymi instrumentami, weteran polskiej sceny tech-housowej PIOTR BEJNAR wydający m.in. dla MO's FERRY rec. Drugim warszawskim importem, choć pochodzącym z naszych stron, będzie BŁAŻEJ MALINOWSKI wydający dla MINICROMUSIC REC ze swoimi modernistycznymi i minimalistycznymi produkcjami. Jego występu w MÓZGu mieliśmy przyjemność wysłuchać kilka tygodnia temu podczas przedostatniego wieczoru LPM. Występ ten wywołał tak dużą falę pozytywnych opinii, iż postanowiliśmy zaprosić Błażeja raz jeszcze przy najbliższej możliwej okazji. Ostatnimi osobami występującymi na czarnej sali tej nocy będzie przyjacielski duet grający improwizowane techno/tech-house oraz cokolwiek-tech o nazwie KONDENSATOR PRZEPŁYWU w skład, którego wchodzą QBA JANICKI i BARTŁOMIEJ CHMARA.
Na białej sali klasycznie mniej mroku, a więcej uśmiechu i czystej radości wyrażanej w ruchu w ogólnie rozumianej domowej atmosferze i salonowym klimacie. Gościem będzie MKO z Warszawy, przebierający w stylice od soulu po techno, wybrany z resztą przez ambasadora muzycznej radości w Bydgoszczy, MATEUSZA NOŻA, który również na tej sali się pojawi w raz z kolejnym lokalnym selekcjonerem, bujającym się między osiedlowymi zakamarkami czyli PUFFFĄ.
Podsumowując...
Biorąc pod uwagę fakt, iż do Bydgoszczy na święta się po prostu przyjeżdża, dodając do tego halloweenowe ciśnienie, nazwiska które podczas imprezy się zaprezentują, a co za tym idzie dobrą muzykę oraz energetyczną publikę, możemy śmiało stwierdzić, że będzie to noc pełna niespodziewanych spotkań z ludźmi których znamy i z ludźmi, których nie znamy okraszona bardzo szeroką selekcją charakterów brzmieniowych.

PLAN WYDARZEŃ:

CZARNA SALA:

  • 22:00 - 00:00 - KONDENSATOR PRZEPŁYWU
  • 00:00 - 01:30 - KUBA SOJKA
  • 01:30 - 03:00 - PIOTR BEJNAR
  • 03:00 - 04:30 - BŁAŻEJ MALINOWSKI

BIAŁA SALA:

  • 22:00 - 00:00 - NÓŻ & PUFFFA
  • 00:00 - 02:00 - MKO
  • 02:00 - 04:00 - NÓŻ & PUFFFA
  • 04:00 - 06:00 - B2B
Przypis bibliograficzny
Sojka, Kuba i inni., “Bromberg Calling No. 7,” MÓZG archiwum, Dostęp 18 sierpnia 2022, http://archiwum.mozg.art.pl/items/show/794.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji