Przeskocz do głównej zawartości

Bromberg Calling No. 8

Bromberg Calling  No. 8

Opis

V/TLD (Masecki/Rogiewicz/DJ Lenar)/YANG/SOULITARY/ERDMANN/CHMARA/QBA JANICKI/MATEUSZ NÓŻ/PUFFFA

Mijają dokładnie dwa lata od emisji pierwszego odcinka serii Bromberg Calling. W tym czasie gościliśmy w MÓZGu wiele znaczących polskich nazwisk związanych ze sceną house, techno i nie tylko. Inicjatywa początkowo tylko bydgoska, rozrosła się do bycia jedno nocnym centrum muzyki wszelakiej, radości, zabawy i upojenia, jednocząc tych, którzy nam bliscy zarówno sztuką jak i duchem. Jednakże słowa nie woda, lać nie trzeba. Z resztą i tak pewnie już nigdy nie będziemy obiektywni. Nigdy pewnie też nie będziemy zbyt poważni ani skromni...

Przed Wami 8 Edycja, Wigilijna. Pierwszą, a właściwie główną, gwiazdką wieczoru jest trio V/TLD. Tajemniczy zespół tworzą szalenie zdolni i płodni MARCIN MASECKI (keys, synths), JERZY ROGIEWICZ (drums & percussion) i DJ LENAR (electronics). Związani chyba ze wszystkimi działaniami wydawnictwa Lado ABC, współtworzący szeroką gamę projektów, tym razem zaprezentują taneczne aranżacje inspirowane muzyką Witolda Lutosławskiego. Na tej samej scenie, bo mowa o czarnej sali, pojawi się dwóch dinozaurów bydgoskiej sceny. Do stołu nakryje wokalista zespołu SCHIZMA, bębniarz BOKu, były spadochroniarz, a co najważniejsze tej nocy, jakościowy selekcjoner wszystkiego co dobre w hip hopie, soulu i R'n'B czyli SOULITARY znany także jako Pestka Pe.
Wieczerzę zamknie powiązany ze SNOWDESIGNERS, dj YANG - truskulowiec, którego ksywę zna prawdopodobnie każdy bardziej leciwy bywalec bydgoskich klubów. Na czarnej pojawi się także wirtuoz przycisku QBA JANICKI, którzy jak zwykle minimalistycznie i ciężarnie przyczyni się do intensyfikacji prezentacji nagich męskich torsów, wynikającej z tanecznego przegrzania.

Tej nocy na sali białej rozsypie się wór prezentów. CHMARA otuli wszystkich zmarzniętych z dworu płaszczem swych ciepłych, pulsujących beatów i synth-popowych harmonii. Na tej samej scenie będzie miało miejsce rodzinne starcie pokoleń. Pierwszy raz w MÓZGu młody padawan, gitarzysta klasyczny, pilny słuchacz i bywalec, a od niedawna twórca elektroniki, niewątpliwie posiadający w genach wyczucie smaku ERDMANN. Nie mylić ze starszym bowiem to nie MATI, a OLEK, który pojawi się ze swoim live'em. Przeganiającym chmury setem wesprą go wuj MATEUSZ NÓŻ oraz PUFFFA, których na białej zabraknąć nie mogło.

Dodatkowo w związku z faktem, iż prognozy frekwencyjne są bardziej niż sprzyjające, otworzymy backstage, w którym będzie można siedzieć w spokoju i odpocząć od dźwięku...

Tak wyglądają nasze przedwczesne prezenty na tegoroczną wigilię i wydaje nam się, że chyba żadne dziecko nie będzie płakać. Gwiazdek dostatek...

Zatem zapraszamy was wszystkich serdecznie na tę najbardziej wyjątkową w roku edycję, podczas której energia miłości, przyjaźni i szczęścia sięga zenitu. Podczas, której spotkamy się wszyscy ze wszystkimi i bawimy się za mocno ale szczęśliwie, przy akompaniamencie najlepszej jakości dźwięków.

ROZKŁAD:

CZARNA SALA:

  • 22:00 - 00:00 SOULITARY
  • 00:00 - 01:30 V/TLD
  • 01:30 - 02:30 QBA JANICKI LIVE
  • 02:30 - 04:30 YANG

BIAŁA SALA:

  • 22:00 - 00:30 PUFFFA & NÓŻ
  • 00:30 - 01:30 ERDMANN LIVE
  • 01:30 - 03:00 CHMARA LIVE
  • 03:00 - ? ?:? ? PUFFFA & NÓŻ
Przypis bibliograficzny
Soulitary i inni., “Bromberg Calling No. 8,” MÓZG archiwum, Dostęp 28 czerwca 2022, http://archiwum.mozg.art.pl/items/show/832.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji