Przeskocz do głównej zawartości
Typ
Data
Tytuł
ANIA RUSOWICZ – koncert (support Bulbwires)
Etykiety

ANIA RUSOWICZ – koncert (support Bulbwires)

ANIA RUSOWICZ – koncert (support Bulbwires)

Opis

Ania Rusowicz
W 2011 roku pojawiła się na festiwalu w Opolu z recitalem poświęconym pamięci swojej zmarłej przed 20 lat mamy, Ady Rusowicz i natychmiast zachwyciła opolską publiczność. Pierwsza solowa płyta „Mój Big-Bit”, nad którą pracowała przez kilka miesięcy składała się z dwunastu piosenek. Sześć z nich pochodzi z repertuaru Ady Rusowicz wykonywanych z zespołem Niebiesko-Czarni na przełomie lat 60’ i 70’. Pozostałe sześć utworów to autorskie dzieło Ani. W ten sposób udowodniła, że posiada najbardziej bigbitowe korzenie w kraju. Doskonale czuje ten styl, komponuje, pisze teksty piosenek, które zapadają w pamięć po pierwszym odsłuchaniu.
“Mój Big-Bit” okazał się idealnym środkiem przenoszącym w czasie – dla młodych do krainy dzieciństwa, dla starszej publiczności do pierwszych muzycznych sentymentów.
A czym ta płyta była dla samej Ani Rusowicz? “Połowa piosenek to moje kompozycje i teksty, a sześć stanowią utwory mamy, z których większość skomponował dla niej Czesław Niemen, gdy jeszcze byli narzeczeństwem.
Nie odtwarzałam ich, ale spróbowałam połączyć tamte czasy z czymś nowoczesnym. To hołd złożony mamie.
26 kwietnia br. podczas gali Fryderyk 2012, Ania została uhonorowana aż czterema statuetkami w kategoriach: Wokalistka Roku, Płyta Roku Pop, Produkcja Muzyczna Roku (wspólnie z Kubą Galińskim) oraz Debiut Roku!
W czerwcu 2012 podczas Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu Ania została odznaczona nagrodą Superjedynka oraz Nagrodą dziennikarzy. Pod koniec czerwca ukazała się edyta specjalna albumu „Mój Big-Bit“zawierająca dodatkowo płytę DVD „Mój Big-Bit na żywo” z rejestracja koncertu z radiowej Trójki oraz wywiadami, scenami zza kulis oraz 2 teledyskami do piosenek „Ślepa miłość” i „Ja i Ty”.
Album Ani uzyskał już status „Złotej Płyty, która została wręczona podczas prestiżowego festiwalu „Pozytywne wibracje“, na którym Ania koncertowała z zespołem.
Repertuar z albumu „Mój Big-Bit“ znakomicie sprawdzał się na koncertach, o czym mogła się już przekonać publiczność w wielu miastach Polski, a takže poza nią. Ania koncertuje bardzo dużo, była główną gwiazdą trasy Lata z Radiem, koncertowała także podczas Olimpiady w Londynie.
Rok 2013 upłynął pod znakiem przygotowania nowego albumu. Produkcją muzyczną zajął się EMADE, czyli Piotrek Waglewski. Przez całe lato trwały nagrania.
Premiera płyty ogłoszona jest na 08 października. Tak nowy album opisuje Ania: Nowa płyta swoją tematyką nawiązuje do tego co pierwotne, naturalne, bliskie natury… Nie bez przyczyny płyta nosi tytuł „Genesis”. Teksty opisują rzeczywistość w której żyjemy, relacje międzyludzkie, podobnie jak wiele innych tekstów piosenek. Z pozoru nic szczególnego. Ale rzeczywistość w nich jest widziana jakby innymi oczami. Do opisywania jej użyte zostały elementy przyrody. Na początku mogą wydać się Wam staromodne, bo nie znajdziecie tam nowoczesnych terminów. Jesteśmy tak nowocześni, że wyłączyliśmy z naszego na wskroś modnego życia to co najdoskonalsze. Natura versus technologia. Czy potrafimy stworzyć życie? Jak ma się doskonałość naszego najnowszego iPoda do widoku drzewa za naszym oknem, które wie kiedy obrodzić, a kiedy zgubić liście? Do ptaków, które lecą na drugi koniec Ziemi? itd. Czym są nasze nowinki technologiczne wobec inteligencji naszej Planety, która potrafi tworzyć życie i je wygaszać?
Zanim rozpoczęła się solowa kariera Ani, pochodząca z muzycznej rodziny wokalistka dała się poznać z innych projektów muzycznych. W latach 2005-2007 współtworzyła zespół Dezire (nominacja do Fryderyków w kategorii hip-hop/r&b za album “Pięć Smaków”). Kolejne lata poświęciła studiowaniu psychologii i tworzeniu własnych kompozycji, co zaowocowało powstaniem zespołu IKA, którego Ania jest współzałożycielką wraz z mężem, perkusistą Hubertem Gasiulem (m.in. Wilki). Zaśpiewała także w duecie z zespołem Czarno-Czarni w piosence „Kwiat nienawiści”. Jesienią, wraz z premierą albumu, Ania wyrusza na trasę koncertową, promującą piosenki z albumu Genesis.

Podstawowy skład koncertowy Ani:
Gitara: Ritchie Palczewski
Bas: Michał “Burza” Burzymowski
Bębny: Hubert Gasiul
Klawisze: Łukasz Jakubowicz
Przypis bibliograficzny
Rusowicz, Ania i inni., “ANIA RUSOWICZ – koncert (support Bulbwires),” MÓZG archiwum, Dostęp 22 października 2021, http://archiwum.mozg.art.pl/items/show/858.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji