Przeskocz do głównej zawartości
Kolekcja
Etykiety

Bromberg Calling No. 9

Bromberg Calling No. 9
plakat Bromberg Calling No. 9

Opis

with OCET (NZ) / AN ON BAST / SROCZYŃSKI / ERDMANN / YANG / TRIPOD / PUFFFA / NÓŻ / VJ BARDON

Od dłuższego czasu, z niewiadomych przyczyn, święta religijne w Polsce obchodzone są hucznie na imprezach we wszelakie sposoby. Przynajmniej u nas da się zauważyć taką tendencję. Dla przykładu, zeszłoroczna wielkanocna edycja Bromberg Calling przyciągnęła łącznie ponad 500 osób, co niewątpliwie należy określić mianem największej imprezy w tym klubie. Nie należy się chyba jednak temu dziwić, bowiem jak sama nazwa wskazuje, jest to WIELKA NOC i taką właśnie być powinna, a z racji, iż żyjemy w mieście, w którym na wszelakie tego typu okazje, wszyscy będący w rozjazdach przybywają tłumnie do swych rodzinnych domostw, aby następnie wychynąć na ulicę (tak. na jedną ulicę) i spotkać się z tymi wszystkimi, którzy jeszcze w Bydgoszczy wytrzymują, spodziewać się można, iż znów szanowna grupa fanów elektroniki, mózgu, lokalnych selekcjonerów i twórców oraz ich przyjezdnych przyjaciół, skoncentruje swoje siły.

Główną atrakcją całego wieczoru będzie tajemnicze trio OCET z Nowej Zelandii. W Polsce debiutowali podczas zeszłorocznego festiwalu Tauron Nowa Muzyka, gdzie zostali przez nas wychwyceni. Podobnie jak Daft Punk czy Gorillaz, są zamaskowani, tajemniczy i niedookreśleni. Nikt nie wie kim są, nie udzielają wywiadów, a w sieci ciężko ich znaleźć. Wyjątkową charakterystykę zespołu, definiuje bardzo rozbudowane instrumentarium: perkusja, wurlitzer, kontrabas, gitara basowa oraz rozbudowane zestawy instrumentów elektronicznych. Pływają między stylami łącząc techno z jazzem, hip hopem i punkiem. Są fuzją wczesnych Beastie Boysów, Mad Liba, Chemical Brothers, BADBADNOTGOOD, Excision, tria Keitha Jarretta i wielu innych. A wszystko w 100% na żywo.

Oczywiście nie mogło by się obyć bez wyśmienitych live actów. W tej sekcji należy w pierwszej kolejności wymienić bardzo dobrze znaną bydgoskiej publice, poznańską producentkę AN ON BAST. Otwarta na wszelakie doznania muzyczne i nie tylko, 1/4 kolektywu CITY INSIDE ART, udzielająca się także na gruncie muzyki improwizowanej, współpracująca m.in. z trębaczem Maciejem Fortuną, a koniec końców, budująca niezapomniane, grane w 100% z maszyn, autorskie sety taneczne, a w wolnych chwilach fanka wspinaczki, skateboardingu oraz gry na gitarze i fortepianie, zagra tej nocy jako główna gwiazda na białej sali. U jej boku wystąpi dawno niewidziany podczas Bromberg Calling, przyjaciel z lasu, aktualnie zamieszkujący w stolicy, grający dziwaczne leśne techno, czyli SROCZYŃSKI. Artysta kompleksowy, bez kompleksów, wydający m.in. w RECOGNITION czy REQUIEM. Oprócz tanecznych występów solowych, co raz częściej zaznacza swoje ślady na scenie muzyki improwizowanej współpracując m.in. z Mazzollem czy Markiem Pospieszalskim. Z lokalnych live actów pojawi się gloryfikowany ostatnimi czasy przez nas ERDMANN, który prze bardzo mocno do przodu w swoich co raz bardziej zaskakujących, techno progresywnych produkcjach.

Jeżeli zakończyliśmy już sekcję live actów oraz przeszliśmy do sekcji lokalnej to należy tu wspomnieć o DJach, którzy wystąpią tej nocy. Wszyscy są z Bydgoszczy i reprezentują co najmniej dwie grupy. Zrzeszeni pod szyldem projektantów śniegu a.k.a. SNODESIGNERS czyli YANG i TRIPOD oraz niezrzeszeni (a nieoficjalnie zrzeszeni pod szyldem MÓZGu) czyli PUFFFA i NÓŻ.

(Geez ale dużo napisałem...)

Zatem 20 kwietnia, noc z niedzieli na poniedziałek, pospolite, elektroniczne ruszenie.

Przypis bibliograficzny
Ocet i inni., “Bromberg Calling No. 9,” MÓZG archiwum, Dostęp 26 stycznia 2022, http://archiwum.mozg.art.pl/items/show/867.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji