Przeskocz do głównej zawartości
Typ
Data
Tytuł
JACK DUPON (Francja) - koncert
Temat
Etykiety

JACK DUPON (Francja) - koncert

JACK DUPON (Francja) - koncert

Opis

JACK DUPON
Francuska formacja awangardowego rocka zbudowanego na brzmieniu gitar. Ich żywiołowa muzyka osadzona w rocku jest mocno nasycona psychodelicznymi elementami, improwizacjami, uwodzącymi riffami, podniecającymi riffami i solówkami gitar elektrycznych. W hipnotyczne rockowe falowanie zespół wplata ironiczne i humorystyczne elementy piosenki francuskiej, czasami wręcz przewróconego kabaretu. Ten koktajl różnorodnych namiętności i napięć powoduje, że krytycy szufladkują ich muzykę na granicy rocka progresywnego i awangardowego rocka spod znaku RIO, ale ich indywidualność sprawia, że ich forma muzyczną jest forma “JACK DUPON”.
JACK DUPON zaproszony był do koncertów na tak prestiżowych festiwalach jak: Rock In Oppossition we Francji (2011), Zappanale w Niemczech (2012) i Energia Dźwięku we Wrocławiu w 2012 roku. W ostatnim roku koncertował również z legendarną grupą awangardy rockowej GONG, do której często ich muzyka jest porównywana.
Zespół w tym roku obchodzi 10-lecie swojego istnienia grając trasę koncertową po Europie, która zakończy się odświętnym koncertem w rodzinnym mieście w Clermond Ferrand we Francji gdzie zespół zagra wraz zaproszonymi gośćmi. Wystąpi na nim m.in. polski muzyk Witold OLESZAK (ex-REPORTAŻ). Dyskografia grupy obejmuje 4 płyty i najprawdopodobniej koncert wypełni głównie muzyka z ich najnowszej płyty “Jesus L’Aventurier” wydanej w 2013 roku i bardzo wysoko ocenionej przez krytyków. JACK DUPON pojawi się na koncercie w podstawowym składzie: Gregory POZZOLI (gitara, śpiew); Arnaud M’DOIHMA (gitara basowa, śpiew); Philippe PREBET (gitara, śpiew) i Thomas LARSEN (perkusja, śpiew).
Przypis bibliograficzny
Pazzoli, Gregory i inni., “JACK DUPON (Francja) - koncert,” MÓZG archiwum, Dostęp 2 grudnia 2021, http://archiwum.mozg.art.pl/items/show/887.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji