Przeskocz do głównej zawartości
Typ
Data
Twórca
Tytuł
THE FLAMENCO THIEF – koncert
Etykiety

THE FLAMENCO THIEF – koncert

THE FLAMENCO THIEF – koncert

Opis

Craig Sutton is The Flamenco Thief
Craig Sutton, lepiej znany jako The Flamenco Thief, jest angielskim gitarzystą. Jego fenomenalny rozkwit na scenie flamenco zapewnił mu pozycję najbardziej zapracowanego artysty w kraju. Craig Sutton specjalizuje się w szybkim rytmicznym graniu, czym zyskał sobie opinię świetnego artysty koncertowego. Podczas swoich występów live gra na hiszpańskiej gitarze akustycznej i korzysta z loopa Boss RC, aby połączyć współczesny rytm z poważanymi technikami Flamenco.
Craig używa także gitary jako instrumentu perkusyjnego, delikatnie uderzając w pudło rezonansowe nakłada na siebie warstwy hiphopowych beatów. W ten sposób tworzy wyjątkową energię, którą udaje się osiągnąć niewielu muzykom solowym.
Jego kompozycje z szacunkiem nawiązują do spuścizny Flamenco i jednocześnie wykorzystują rozmaite technologie muzyczne. W rezultacie, każdy utwór jest idealnie wyważony między klasyką i współczesnością.
Craig czerpie inspiracje ze ska, hiphopu oraz gypsy swing, co pozwala mu tworzyć muzykę inteligentną i jednocześnie przystępną.
Jego debiutancka EPka zawierająca 6 utworów została wydana w Wielkiej Brytanii w 2011r. i szybko zdobyła uznanie BBC oraz NME.
Album "Liberating Parts of the Cosmos" był wydany w 2013r., a następnie odbyła się trzymiesięczna trasa po Europie, podczas której Craig zagrał 17 koncertów, między innymi w Bułgarskiej telewizji narodowej. Udzielił także wywiadu dla narodowego radia w Kosowie.
W roku 2014 The Flamenco Thief znów koncertuje, podtrzymując tytuł jednego z najciężej pracujących muzyków i planuje wybrać się na południe do Maroka i Algierii oarz na Wschód w stronę Ukrainy, Białorusi i Rosji.
Przypis bibliograficzny
Sutton, Craig, “THE FLAMENCO THIEF – koncert,” MÓZG archiwum, Dostęp 27 maja 2022, http://archiwum.mozg.art.pl/items/show/890.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji