Przeskocz do głównej zawartości
Typ
Data
Tytuł
LPM NA DWORZE with TAPE (Chmara/Janicki/Węgłowski) - koncert audiowizualny/prapremiera płyty
Temat

LPM NA DWORZE with TAPE (Chmara/Janicki/Węgłowski) - koncert audiowizualny/prapremiera płyty

LPM NA DWORZE with TAPE (Chmara/Janicki/Węgłowski) - koncert audiowizualny/prapremiera płyty

Opis

TAPE to formacja składająca się z trójki niezależnych artystów aktywnie działających na różnych polach związanych ze sztuką. Mimo tego, iż każdy z nich jest indywiduum wszyscy jedzą to samo, piją to samo, chodzą w to samo miejsce. Na co dzień, oprócz czasu, w którym śpią, nie śpią. Wtedy się czasem widzą. Wynikiem tych widzeń nie jest muzyka. Muzykę tworzą tylko w czasie wolnym od życia. Nigdy dla pieniędzy ale tylko za kasę. Ich twórczość jest jak zapach mokrego psa. Jak kwarcowa szybka w zegarku. Jak spalona kiełbasa z grilla z musztardą dijon. Jak żużel nagich top modelek w kiślu. Mówiąc prosto, lepiej nic nie mówić.

Ich pierwszy album PERMANENT VACATION, został zarejestrowany latem 2013 roku na dużej scenie oraz w korytarzach Teatru Polskiego w Bydgoszczy, dostępnych dla artystów przez całą dobę. Stąd też materiał powstawał zarówno w stanach głębokiej euforii nocnej, jak i porannej świeżości umysłu. Owa spontaniczność i przypadkowość sesji nagraniowych nadała płycie wyjątkowy charakter i klimat. Jaki? Muzyka jaka jest każdy usłyszy. Nie zwykliśmy o tym rozmawiać - mówią artyści. Do projektu zaproszono brytyjskiego wokalistę Kev Foxa, aktora bydgoskiego teatru Mateusza Łasowskiego oraz Justynę Ptaszyńską, Weronikę Dziedzic i Kubę Zielińskiego.

Album ukaże się nakładem wytwórni REQUIEM we wrześniu 2014. Podczas tego jednego wieczoru, płyty zespołu będzie można zakupić wyjątkowo przed premierą.
Przypis bibliograficzny
Janicki, Qba, Chmara, Bartek i Węgłowski, Stefan, “LPM NA DWORZE with TAPE (Chmara/Janicki/Węgłowski) - koncert audiowizualny/prapremiera płyty,” MÓZG archiwum, Dostęp 29 czerwca 2022, http://archiwum.mozg.art.pl/items/show/901.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji