Przeskocz do głównej zawartości

THE ŚLUB + VED VUH (support)

THE ŚLUB + VED VUH (support)

Opis

"Historia tego zespołu zaczęła się pod koniec zeszłego tysiąclecia w Bydgoszczy, styczniowym wieczorem, w sobotę, w popularnym wówczas klubie Sanatorium. Utarł się zwyczaj, że na piętrze klubu, w segmencie oddzielonym od strefy dla ogółu publiczności, organizowano towarzyskie seanse szeroko pojętego relaksu. I tam właśnie, w tzw. biurze Wacka (gdzie niebieski był sufit), śp. Andrzej Przybielski (już dobrze zrelaksowany) zasugerował, że skoro tak gramy co tydzień w tym klubie, a ludziom się nasze granie coraz bardziej podoba, to załóżmy taki „taneczny, w 100% kreatywny” zespół. Grajmy, organizujmy latem piękne trasy po kurortach nadmorskich albo pojedźmy do ciepłych krajów… I tak powstał „The Ślub”, w którym Andrzej grał od początku istnienia, a swój ostatni koncert zagrał właśnie z nami. Skład zespołu ukształtował się w środowisku bydgoskim (grali m.in. Piotr Biskupski, Marcin Jahr, Krzysztof Herdzin, Grzegorz Nadolny, Darek Pliszka, Jura Owsianikow i inne
znakomitości), ale też artyści z innych diecezji, np. Wojtek Waglewski czy Mateusz Pospieszalski.
Muzykę „The Ślub” trudno przypisać do jednego gatunku. Sami członkowie określali ją jako „muzyka poza szufladą” albo „ironic pop” (z uwagi na sporą dawkę humoru zawartą w tekstach). Sama nazwa jest też małą kpinką z nadużywania angielszczyzny w rodzimym show-biznesie."

Wacław Węgrzyn

GRZEGORZ DAROŃ – perkusja, chórki
BARTEK GASIUL – Fender Rhodes, organyhammonda, akoredon, fortepian, sample, MIŁOSZ GAWRYŁKIEWICZ – trąbka
YURIY OVSYANNIKOV – saksofon sopranowy, altowy i tenorowy
TOMASZ PACANOWSKI – gitara, baglama, banjo, erhu, instrument perkusujne, chórki
MATEUSZ POSPIESZALSKI – saksofon altowy, barytonowy, chórki
PAULINA SMOLAREK – chórki
ANDRZEJ SOLARSKI – gitara basowa
ADRIANNA WEBER-DAROŃ – chórki
BOGUSZ WEKKA – instrumenty perkusyjne
WACŁAW WĘGRZYN – śpiew, drumla

VEDVUH:
Leszek Goldyszewicz-gitara,
Wojciech Kowalczyk-gitara,
Jaroslaw Majewski- bas,
Krzysztof Kroschel-perkusja.
Przypis bibliograficzny
Węgrzyn, Wacław i inni., “THE ŚLUB + VED VUH (support),” MÓZG archiwum, Dostęp 18 sierpnia 2022, http://archiwum.mozg.art.pl/items/show/958.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji