Przeskocz do głównej zawartości

Limboski

Limboski

Opis

Jedna z bardziej intrygujących, nie do końca jeszcze odkrytych postaci polskiej muzyki alternatywnej. Wbrew najnowszym trendom stroni od elektronicznych aranżacji i od lat pozostaje wierny swojej największej fascynacji – źródłom rockowej piosenki.
Pasjonat analogowych brzmień, chodząca encyklopedia korzeni bluesa i folku, a także obieżyświat – w poszukiwaniu weny odwiedził nawet Indie, gdzie cierpliwie uczył się gry na sitarze. Zdążył już wydać sześć autorskich płyt, a 21 października ma premierę kolejny album.
Najnowsza płyta zawiera esencję dotychczasowej twórczości Limboskiego oraz kilka nowych utworów. Podstawą jest dziesięć charakterystycznych piosenek wybranych z dotychczasowej dyskografii. Jednak wielką atrakcją materiału są utwory, których próżno szukać na poprzednich wydawnictwach. Chwytliwe „Wesołe rozmowy z otchłanią”, prowokacyjne „Ja nie boję się śmierci” ubarwione uroczym cytatem z „Dark Side of the Moon” Pink Floyd i bujające w rytmie reggae pełne nadziei motto „Nie poddawaj się” to perełki w dorobku Limboskiego. Na albumie znajdą się także znane z emisji w radiowej Trójce, nigdy wcześniej niepublikowane nagrania „Świat to kwiat” i „W trawie”.
Limbo Limboski – śpiew, gitara,
Jacek Cichocki – fortepian, syntezatory, organy,
Kuba Rutkowski – bębny,
Dominik Bieńczycki - bas, skrzypce
Eliza Sicińska – śpiew,
Paula Wolski – śpiew,
Natalia Kwiatkowska – śpiew​
Przypis bibliograficzny
Limboski, Limbo i inni., “Limboski,” MÓZG archiwum, Dostęp 25 września 2021, https://archiwum.mozg.art.pl/items/show/156.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji